W niedzielę (9 października) wybory parlamentarne. W naszym okręgu wyborczym o osiem mandatów ubiega się 117 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych.
Nasz „sejmowy” okręg wyborczy – nr 34 – nie zmienił się, obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki i Elbląg – miasto na prawach powiatu. Łącznie to prawie 510 tys. wyborców, każdy z nich ma jeden głos. O osiem mandatów z tego okręgu ubiega się 117 kandydatów zgłoszonych przez osiem komitetów wyborczych.
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. Leonard Seweryn Krasulski, poseł na Sejm zamieszkały w Elblągu
2. Joanna Kulczyk, mgr inż. zootechnik, zamieszkała w Odmach
3. Zbigniew Babalski, inż. rolnictwa zamieszkały w Ostródzie
4. Jerzy Necio, nauczyciel, mgr historii zamieszkały w Kamińsku
5. Dorota Kobryń-Szczepańska, nauczyciel, zamieszkała w Elblągu
6. Marek Józef Polański, mgr fizyki, nauczyciel zamieszkały w Iławie
7. Adam Koniecko, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Pasłęku
8. Przemysław Aleksander Nawrocki, ekonomista zamieszkały w Lidzbarku
9. Adam Ołdakowski, inż. rolnictwa zamieszkały w Witkach
10. Danuta Kielak, administratywista, zamieszkała w Kraszewie
11. Adam Straus, ślusarz-mechanik zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
12. Karolina Motyka-Kozioł, mgr zarządzania, zamieszkała w Braniewie
13. Renata Magdalena Waszczak, technik kolejnictwa, zamieszkała w Działdowie
14. Andrzej Ulewicz, pedagog zamieszkały w Olsztynie
15. Anna Weronika Wrońska, mgr pedagogiki, zamieszkała w Elblągu
16. Jan Adam Sadowski, mgr administracji zamieszkały w Suszu
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
1. Edward Pukin, menadżer zamieszkały w Elblągu
2. Adam Roman Świergolski, nauczyciel zamieszkały w Suszu
3. Tadeusz Kościuk, geodeta zamieszkały w Warszawie
4. Tomasz Krystochowicz, urzędnik państwowy zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
5. Małgorzata Maria Sobieska zu Schwarzenberg, nauczyciel, zamieszkała w Ostródzie
6. Kamila Teresa Warcaba, radca prawny, zamieszkała w Wilczkowie
7. Robert Tadeusz Bondar, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
8. Lidia Marta Płussa, pielęgniarka, zamieszkała w Elblągu
9. Arkadiusz Piotr Kłosowski, nauczyciel zamieszkały w Brzoziu Lubawskim
10. Elżbieta Gula, inż. ogrodnictwa, zamieszkała w Pikusie
11. Sylwia Dębowska, menadżer, zamieszkała w Cięćku
12. Sylwia Beata Jastrzębska, pracownik samorządowy, zamieszkała w Warszawie
13. Dariusz Olaf Mikołajczyk, pedagog zamieszkały w Lidzbarku Warmińskim
Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Władysław Mańkut, ekonomista zamieszkały w Elblągu
2. Danuta Anna Janczuk, mgr inż. rolnictwa, zamieszkała w Elblągu
3. Edward Bojko, nauczyciel zamieszkały w Iławie
4. Małgorzata Dorota Sowicka, nauczyciel, zamieszkała w Elblągu
5. Wincenty Marian Przyborowski, technik administracji zamieszkały w Braniewie
6. Anna Justyna Galikowska, prawnik, politolog, zamieszkała w Pasłęku
7. Jerzy Bubeła, zarządzanie w administracji, zamieszkały w Górowie Iławeckim
8. Ludmiła Małgorzata Nadarzewska, leśnik, zamieszkała w Tymawie
9. Grażyna Jóźwiak, pedagog, zamieszkała w Ornecie
10. Magdalena Wierzbowska, nauczyciel, zamieszkała w Słobitach
11. Zbigniew Alojzy Głowacki, mgr inż. geodeta zamieszkały w Suszu
12. Adam Zygmunt Wiśniewski, inż. rolnictwa zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
13. Edwarda Michalina Mazurkiewicz, ekonomista, zamieszkała w Elblągu
14. Jerzy Marian Józefiak, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Elblągu
15. Katarzyna Daria Esden-Tempska, politolog, zamieszkała w Ostródzie
16. Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, nauczyciel zamieszkały w Elblągu
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Ruch Palikota
1. Wojciech Adam Penkalski, przedsiębiorca zamieszkały w Braniewie
2. Marian Kamasz, pedagog, dr nauk humanistycznych zamieszkały w Elblągu
3. Ewa Urszula Białkowska, pedagog, trener łyżwiarstwa szybkiego, zamieszkała w Elblągu
4. Beata Życzkowska, ekonomista, przedsiębiorca, zamieszkała w Łęczu
5. Michał Jaśkiewicz, lekarz zamieszkały w Elblągu
6. Bartosz Grzegorz Kluba, ekonomista, muzyk, zamieszkały w Iławie
7. Stanisław Romuald Nałęcz, pedagog zamieszkały w Bartoszycach
8. Marta Katarzyna Robaczewska, specjalista ds. żywienia, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
9. Bogdan Kazimierz Ulatowski, pedagog zamieszkały w Działdowie
10. Marek Jan Dekarczyk, pedagog zamieszkały w Ostródzie
11. Joanna Urszula Ogryzek, pedagog, zamieszkała w Braniewie
12. Paweł Tomasz Kapla, politolog, specjalista ds. marketingu, zamieszkały w Elblągu
13. Marcin Junker, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
14. Nikoletta Maria Kusz, studentka Wydziału Zarządzania UG, zamieszkała w Iławie
15. Marcin Brzózka, bezrobotny zamieszkały w Lasecznie
16. Jolanta Maria Smolińska, pedagog, specjalista ds. administracyjno-osobowych, zamieszkała w Elblągu
Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Stanisław Żelichowski, leśnik zamieszkały w Iłowie-Osadzie
2. Jolanta Elżbieta Szulc, lekarz medycyny, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
3. Gustaw Marek Brzezin, dr inż. rolnictwa zamieszkały w Ostródzie
4. Witold Marek Wróblewski, inż. mechanik zamieszkały w Elblągu
5. Danuta Kunicka, menadżer służby zdrowia, zamieszkała w Górowie Iławeckim
6. Henryk Mroziński, mgr inż. mechanik zamieszkały w Braniewie
7. Beata Maria Przewłocka, aktorka zamieszkała w Elblągu
8. Artur Zieliński, politolog zamieszkały w Elblągu
9. Zygmunt Kasprowicz, inż. rolnictwa zamieszkały w Rożentalu
10. Zbigniew Ziejewski, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Szwarcenowie
11. Małgorzata Krystyna Kozioł, mgr pedagogiki, zamieszkała w Ornecie
12. Irena Piechota, nauczyciel, zamieszkała w Zalewie
13. Wojciech Zabłocki, dr inż. nauk rolniczych zamieszkały w Krawczykach
14. Bogdan Jan Głowacz, rolnik zamieszkały w Antoniewie
15. Beata Lidia Chrościcka, mgr prawa i administracji, zamieszkała w Elblągu
16. Teresa Nowakowska, mgr inż. rolnictwa, zamieszkała w Działdowie
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80
1. Zofia Ćwikiel, bankowiec, zamieszkała w Suszu
2. Zbigniew Bolesław Ratka, rolnik zamieszkały w Jędrychowie
3. Aleksandra Barbara Orysiak, nauczyciel, zamieszkała w Bobrowcu
4. Katarzyna Zielińska, handlowiec, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
5. Marta Katarzyna Grabowska, filolog, zamieszkała w Elblągu
6. Joanna Kowalska, ekonomista, zamieszkała w Tolkmicku
7. Anna Maria Stefanowicz, instruktor nauki jazdy, zamieszkała w Pasłęku
8. Tomasz Tadeusz Dudziak, politolog zamieszkały w Korszach
9. Stanisław Zbigniew Grabowski, górnik zamieszkały w Rybniku
10. Tomasz Poczobut, elektronik zamieszkały w Elblągu
11. Anna Elżbieta Zajdzińska, technik gastronom, zamieszkała w Tolkmicku
12. Arkadiusz Jacek Kluczyński, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
13. Sylwester Soćko, budowlaniec zamieszkały w Elblągu
14. Jarosław Kamrowski, elektryk zamieszkały w Elblągu
15. Jan Włodzimierz Załuski, budowlaniec zamieszkały w Elblągu
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1. Sławomir Piotr Rybicki, prawnik zamieszkały w Gdańsku
2. Piotr Cieśliński, ekonomista zamieszkały w Lidzbarku Warmińskim
3. Elżbieta Kazimiera Gelert, menadżer, zamieszkała w Elblągu
4. Krzysztof Harmaciński, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Iławie
5. Maria Bernadeta Rymarska-Pszenna, nauczyciel, zamieszkała w Ostródzie
6. Miron Sycz, poseł na Sejm zamieszkały w Górowie Iławeckim
7. Tadeusz Naguszewski, lekarz zamieszkały w Elblągu
8. Adam Jacek Żyliński, poseł na Sejm zamieszkały w Iławie
9. Ewa Barbara Dembek, nauczyciel, zamieszkała w Lipinkach
10. Leszek Jan Dziąg, nauczyciel zamieszkały w Braniewie
11. Anna Korzeniewska-Lasota, nauczyciel akademicki, zamieszkała w Działdowie
12. Małgorzata Magdalena Wilczak, instruktor tańca, zamieszkała w Elblągu
13. Henryk Paweł Hoch, technik ekonomista zamieszkały w Ostródzie
14. Alicja Grodowska, pedagog, zamieszkała w Ornecie
15. Jerzy Romanowski, inż. zootechnik zamieszkały w Surowem
16. Witold Ostrowski, technik budowy maszyn zamieszkały w Działdowie
Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera
1. Renata Maria Rochnowska, mgr ekonomii, zamieszkała w Wawrowicach
2. Józef Sadowski, emeryt, rolnik, zamieszkały w Ząbrowie
3. Wiesław Aleksander Stafiej, urzędnik, zamieszkały w Kadynach
4. Andrzej Kłosowski, technik mechanizacji rolnictwa zamieszkały w Działdowie
5. Henryk Franciszek Gągalski, blacharz samochodowy zamieszkały w Elblągu
6. Iwona Maria Wołynko, opiekun medyczny, zamieszkała w Elblągu
7. Anna Katarzyna Różycka, zootechnik, zamieszkała w Kadynach
8. Katarzyna Marta Wojnowska, pracownik biurowy, zamieszkała w Elblągu
9. Jacek Bartłomiej Dudek, pracownik administracyjny zamieszkały w Elblągu
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. Leonard Seweryn Krasulski, poseł na Sejm zamieszkały w Elblągu
2. Joanna Kulczyk, mgr inż. zootechnik, zamieszkała w Odmach
3. Zbigniew Babalski, inż. rolnictwa zamieszkały w Ostródzie
4. Jerzy Necio, nauczyciel, mgr historii zamieszkały w Kamińsku
5. Dorota Kobryń-Szczepańska, nauczyciel, zamieszkała w Elblągu
6. Marek Józef Polański, mgr fizyki, nauczyciel zamieszkały w Iławie
7. Adam Koniecko, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Pasłęku
8. Przemysław Aleksander Nawrocki, ekonomista zamieszkały w Lidzbarku
9. Adam Ołdakowski, inż. rolnictwa zamieszkały w Witkach
10. Danuta Kielak, administratywista, zamieszkała w Kraszewie
11. Adam Straus, ślusarz-mechanik zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
12. Karolina Motyka-Kozioł, mgr zarządzania, zamieszkała w Braniewie
13. Renata Magdalena Waszczak, technik kolejnictwa, zamieszkała w Działdowie
14. Andrzej Ulewicz, pedagog zamieszkały w Olsztynie
15. Anna Weronika Wrońska, mgr pedagogiki, zamieszkała w Elblągu
16. Jan Adam Sadowski, mgr administracji zamieszkały w Suszu
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza
1. Edward Pukin, menadżer zamieszkały w Elblągu
2. Adam Roman Świergolski, nauczyciel zamieszkały w Suszu
3. Tadeusz Kościuk, geodeta zamieszkały w Warszawie
4. Tomasz Krystochowicz, urzędnik państwowy zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
5. Małgorzata Maria Sobieska zu Schwarzenberg, nauczyciel, zamieszkała w Ostródzie
6. Kamila Teresa Warcaba, radca prawny, zamieszkała w Wilczkowie
7. Robert Tadeusz Bondar, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
8. Lidia Marta Płussa, pielęgniarka, zamieszkała w Elblągu
9. Arkadiusz Piotr Kłosowski, nauczyciel zamieszkały w Brzoziu Lubawskim
10. Elżbieta Gula, inż. ogrodnictwa, zamieszkała w Pikusie
11. Sylwia Dębowska, menadżer, zamieszkała w Cięćku
12. Sylwia Beata Jastrzębska, pracownik samorządowy, zamieszkała w Warszawie
13. Dariusz Olaf Mikołajczyk, pedagog zamieszkały w Lidzbarku Warmińskim
Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Władysław Mańkut, ekonomista zamieszkały w Elblągu
2. Danuta Anna Janczuk, mgr inż. rolnictwa, zamieszkała w Elblągu
3. Edward Bojko, nauczyciel zamieszkały w Iławie
4. Małgorzata Dorota Sowicka, nauczyciel, zamieszkała w Elblągu
5. Wincenty Marian Przyborowski, technik administracji zamieszkały w Braniewie
6. Anna Justyna Galikowska, prawnik, politolog, zamieszkała w Pasłęku
7. Jerzy Bubeła, zarządzanie w administracji, zamieszkały w Górowie Iławeckim
8. Ludmiła Małgorzata Nadarzewska, leśnik, zamieszkała w Tymawie
9. Grażyna Jóźwiak, pedagog, zamieszkała w Ornecie
10. Magdalena Wierzbowska, nauczyciel, zamieszkała w Słobitach
11. Zbigniew Alojzy Głowacki, mgr inż. geodeta zamieszkały w Suszu
12. Adam Zygmunt Wiśniewski, inż. rolnictwa zamieszkały w Nowym Mieście Lubawskim
13. Edwarda Michalina Mazurkiewicz, ekonomista, zamieszkała w Elblągu
14. Jerzy Marian Józefiak, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Elblągu
15. Katarzyna Daria Esden-Tempska, politolog, zamieszkała w Ostródzie
16. Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, nauczyciel zamieszkały w Elblągu
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Ruch Palikota
1. Wojciech Adam Penkalski, przedsiębiorca zamieszkały w Braniewie
2. Marian Kamasz, pedagog, dr nauk humanistycznych zamieszkały w Elblągu
3. Ewa Urszula Białkowska, pedagog, trener łyżwiarstwa szybkiego, zamieszkała w Elblągu
4. Beata Życzkowska, ekonomista, przedsiębiorca, zamieszkała w Łęczu
5. Michał Jaśkiewicz, lekarz zamieszkały w Elblągu
6. Bartosz Grzegorz Kluba, ekonomista, muzyk, zamieszkały w Iławie
7. Stanisław Romuald Nałęcz, pedagog zamieszkały w Bartoszycach
8. Marta Katarzyna Robaczewska, specjalista ds. żywienia, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
9. Bogdan Kazimierz Ulatowski, pedagog zamieszkały w Działdowie
10. Marek Jan Dekarczyk, pedagog zamieszkały w Ostródzie
11. Joanna Urszula Ogryzek, pedagog, zamieszkała w Braniewie
12. Paweł Tomasz Kapla, politolog, specjalista ds. marketingu, zamieszkały w Elblągu
13. Marcin Junker, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
14. Nikoletta Maria Kusz, studentka Wydziału Zarządzania UG, zamieszkała w Iławie
15. Marcin Brzózka, bezrobotny zamieszkały w Lasecznie
16. Jolanta Maria Smolińska, pedagog, specjalista ds. administracyjno-osobowych, zamieszkała w Elblągu
Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Stanisław Żelichowski, leśnik zamieszkały w Iłowie-Osadzie
2. Jolanta Elżbieta Szulc, lekarz medycyny, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
3. Gustaw Marek Brzezin, dr inż. rolnictwa zamieszkały w Ostródzie
4. Witold Marek Wróblewski, inż. mechanik zamieszkały w Elblągu
5. Danuta Kunicka, menadżer służby zdrowia, zamieszkała w Górowie Iławeckim
6. Henryk Mroziński, mgr inż. mechanik zamieszkały w Braniewie
7. Beata Maria Przewłocka, aktorka zamieszkała w Elblągu
8. Artur Zieliński, politolog zamieszkały w Elblągu
9. Zygmunt Kasprowicz, inż. rolnictwa zamieszkały w Rożentalu
10. Zbigniew Ziejewski, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Szwarcenowie
11. Małgorzata Krystyna Kozioł, mgr pedagogiki, zamieszkała w Ornecie
12. Irena Piechota, nauczyciel, zamieszkała w Zalewie
13. Wojciech Zabłocki, dr inż. nauk rolniczych zamieszkały w Krawczykach
14. Bogdan Jan Głowacz, rolnik zamieszkały w Antoniewie
15. Beata Lidia Chrościcka, mgr prawa i administracji, zamieszkała w Elblągu
16. Teresa Nowakowska, mgr inż. rolnictwa, zamieszkała w Działdowie
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80
1. Zofia Ćwikiel, bankowiec, zamieszkała w Suszu
2. Zbigniew Bolesław Ratka, rolnik zamieszkały w Jędrychowie
3. Aleksandra Barbara Orysiak, nauczyciel, zamieszkała w Bobrowcu
4. Katarzyna Zielińska, handlowiec, zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
5. Marta Katarzyna Grabowska, filolog, zamieszkała w Elblągu
6. Joanna Kowalska, ekonomista, zamieszkała w Tolkmicku
7. Anna Maria Stefanowicz, instruktor nauki jazdy, zamieszkała w Pasłęku
8. Tomasz Tadeusz Dudziak, politolog zamieszkały w Korszach
9. Stanisław Zbigniew Grabowski, górnik zamieszkały w Rybniku
10. Tomasz Poczobut, elektronik zamieszkały w Elblągu
11. Anna Elżbieta Zajdzińska, technik gastronom, zamieszkała w Tolkmicku
12. Arkadiusz Jacek Kluczyński, przedsiębiorca zamieszkały w Elblągu
13. Sylwester Soćko, budowlaniec zamieszkały w Elblągu
14. Jarosław Kamrowski, elektryk zamieszkały w Elblągu
15. Jan Włodzimierz Załuski, budowlaniec zamieszkały w Elblągu
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
1. Sławomir Piotr Rybicki, prawnik zamieszkały w Gdańsku
2. Piotr Cieśliński, ekonomista zamieszkały w Lidzbarku Warmińskim
3. Elżbieta Kazimiera Gelert, menadżer, zamieszkała w Elblągu
4. Krzysztof Harmaciński, mgr inż. rolnictwa zamieszkały w Iławie
5. Maria Bernadeta Rymarska-Pszenna, nauczyciel, zamieszkała w Ostródzie
6. Miron Sycz, poseł na Sejm zamieszkały w Górowie Iławeckim
7. Tadeusz Naguszewski, lekarz zamieszkały w Elblągu
8. Adam Jacek Żyliński, poseł na Sejm zamieszkały w Iławie
9. Ewa Barbara Dembek, nauczyciel, zamieszkała w Lipinkach
10. Leszek Jan Dziąg, nauczyciel zamieszkały w Braniewie
11. Anna Korzeniewska-Lasota, nauczyciel akademicki, zamieszkała w Działdowie
12. Małgorzata Magdalena Wilczak, instruktor tańca, zamieszkała w Elblągu
13. Henryk Paweł Hoch, technik ekonomista zamieszkały w Ostródzie
14. Alicja Grodowska, pedagog, zamieszkała w Ornecie
15. Jerzy Romanowski, inż. zootechnik zamieszkały w Surowem
16. Witold Ostrowski, technik budowy maszyn zamieszkały w Działdowie
Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera
1. Renata Maria Rochnowska, mgr ekonomii, zamieszkała w Wawrowicach
2. Józef Sadowski, emeryt, rolnik, zamieszkały w Ząbrowie
3. Wiesław Aleksander Stafiej, urzędnik, zamieszkały w Kadynach
4. Andrzej Kłosowski, technik mechanizacji rolnictwa zamieszkały w Działdowie
5. Henryk Franciszek Gągalski, blacharz samochodowy zamieszkały w Elblągu
6. Iwona Maria Wołynko, opiekun medyczny, zamieszkała w Elblągu
7. Anna Katarzyna Różycka, zootechnik, zamieszkała w Kadynach
8. Katarzyna Marta Wojnowska, pracownik biurowy, zamieszkała w Elblągu
9. Jacek Bartłomiej Dudek, pracownik administracyjny zamieszkały w Elblągu
PD