W poniedziałek 16 września o godz. 9 w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczną się Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco kobiet i mężczyzn. Na wszystkie mecze wstęp wolny.
W turnieju udział wezmą drużyny z Ukrainy, Słowenii, Niemiec, Chorwacji, Holandii, Rosji, Węgier, Finlandii, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii oraz Polski.
Harmonogram rozgrywek
Poniedziałek, 16 września
Mężczyźni 10.00 Polska – Azerbejdżan (boisko 1)
Kobiety 10.30 Rosja – Finlandia (boisko 2)
K 11.00 Węgry – Polska (boisko 3)
K 12.00 Słowenia –Niemcy (boisko 1)
M 12:30 Bośnia i Hercegowina – Chorwacja (boisko 2)
M 13.00 Ukraina – Łotwa (boisko 3)
K 15.30 Ukraina – Chorwacja (boisko 1)
M 16.00 Rosja – Wielka Brytania (boisko 2)
M 16.30 Holandia – Węgry (boisko 3)
K 17.30 Holandia – Rosja (boisko 1)
K 18.00 Finlandia – Węgry (boisko 2)
Wtorek, 17 września
K 10.00 Węgry – Holandia (boisko 1)
K 10.30 Polska – Finlandia (boisko 2)
K 11.00 Chorwacja – Niemcy (boisko 3)
K 12.00 Ukraina – Słowenia (boisko 1)
M 12.30 Chorwacja – Serbia (boisko 2)
M 13.30 Łotwa – Węgry (boisko 3)
M 15.30 Azerbejdżan – Niemcy (boisko 1)
M 16.00 Wielka Brytania – Litwa (boisko 2)
M 16.30 Ukraina – Holandia (boisko 3)
K 17.30 Rosja – Węgry (boisko 1)
K 18.00 Holandia – Polska (boisko 2)
Środa, 18 września
M 9.00 Serbia – Bośnia i Hercegowina (boisko 1)
M 9.30 Holandia – Łotwa (boisko 2)
M 10.00 Polska – Niemcy (boisko 3)
M 11.00 Litwa – Rosja (boisko 1)
M 11.30 Węgry – Ukraina (boisko 2)
K 12.00 Słowenia – Chorwacja (boisko 3)
K 13.00 Niemcy – Ukraina (boisko 1)
K 13.30 Polska – Rosja (boisko 2)
K 14.00 Finlandia – Holandia (boisko 3)
Czwartek, 19 września
M 10.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 1)
M 10.30 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
M 11.00 ćwierćfinał (boisko 3)
M 12.00 ćwierćfinał (boisko 1)
M 12.30 ćwierćfinał (boisko 2)
M 13.00 ćwierćfinał (boisko 3)
K 15.30 mecz o miejsca 5–9 (boisko 1)
K 16.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 2)
K 16.30 półfinał (boisko 3)
K 17.30 półfinał (boisko 1)
M 18.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
M 18.30 mecz o miejsca 9–13 (boisko 3)
Piątek, 20 września
M 10.00 mecz o miejsca 5–8 (boisko 1)
M 10.30 mecz o miejsca 5–8 (boisko 2)
K 11.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 3)
M 12.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 1)
M 14.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
K 16.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 3)
M 17.00 półfinały (boisko 1)
M 17.30 półfinały (boisko 2)
Sobota, 21 września
K 8.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 1 i 2)
M 8.00 i 10.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 3)
M 10.00 mecz o miejsca 7-8 (boisko 1)
K 10.00 mecz o miejsca 5-6 (boisko 2)
K 12.00 mecz o 3 miejsce kobiet (boisko 1)
M 13.30 mecz o 3 miejsce mężczyzn (boisko 1)
K 15.00 FINAŁ KOBIET (boisko 1)
M 16.30 FINAŁ MĘŻCZYZN (boisko 1)
Patronat nad turniejem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda oraz prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
Harmonogram rozgrywek
Poniedziałek, 16 września
Mężczyźni 10.00 Polska – Azerbejdżan (boisko 1)
Kobiety 10.30 Rosja – Finlandia (boisko 2)
K 11.00 Węgry – Polska (boisko 3)
K 12.00 Słowenia –Niemcy (boisko 1)
M 12:30 Bośnia i Hercegowina – Chorwacja (boisko 2)
M 13.00 Ukraina – Łotwa (boisko 3)
K 15.30 Ukraina – Chorwacja (boisko 1)
M 16.00 Rosja – Wielka Brytania (boisko 2)
M 16.30 Holandia – Węgry (boisko 3)
K 17.30 Holandia – Rosja (boisko 1)
K 18.00 Finlandia – Węgry (boisko 2)
Wtorek, 17 września
K 10.00 Węgry – Holandia (boisko 1)
K 10.30 Polska – Finlandia (boisko 2)
K 11.00 Chorwacja – Niemcy (boisko 3)
K 12.00 Ukraina – Słowenia (boisko 1)
M 12.30 Chorwacja – Serbia (boisko 2)
M 13.30 Łotwa – Węgry (boisko 3)
M 15.30 Azerbejdżan – Niemcy (boisko 1)
M 16.00 Wielka Brytania – Litwa (boisko 2)
M 16.30 Ukraina – Holandia (boisko 3)
K 17.30 Rosja – Węgry (boisko 1)
K 18.00 Holandia – Polska (boisko 2)
Środa, 18 września
M 9.00 Serbia – Bośnia i Hercegowina (boisko 1)
M 9.30 Holandia – Łotwa (boisko 2)
M 10.00 Polska – Niemcy (boisko 3)
M 11.00 Litwa – Rosja (boisko 1)
M 11.30 Węgry – Ukraina (boisko 2)
K 12.00 Słowenia – Chorwacja (boisko 3)
K 13.00 Niemcy – Ukraina (boisko 1)
K 13.30 Polska – Rosja (boisko 2)
K 14.00 Finlandia – Holandia (boisko 3)
Czwartek, 19 września
M 10.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 1)
M 10.30 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
M 11.00 ćwierćfinał (boisko 3)
M 12.00 ćwierćfinał (boisko 1)
M 12.30 ćwierćfinał (boisko 2)
M 13.00 ćwierćfinał (boisko 3)
K 15.30 mecz o miejsca 5–9 (boisko 1)
K 16.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 2)
K 16.30 półfinał (boisko 3)
K 17.30 półfinał (boisko 1)
M 18.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
M 18.30 mecz o miejsca 9–13 (boisko 3)
Piątek, 20 września
M 10.00 mecz o miejsca 5–8 (boisko 1)
M 10.30 mecz o miejsca 5–8 (boisko 2)
K 11.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 3)
M 12.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 1)
M 14.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 2)
K 16.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 3)
M 17.00 półfinały (boisko 1)
M 17.30 półfinały (boisko 2)
Sobota, 21 września
K 8.00 mecz o miejsca 5–9 (boisko 1 i 2)
M 8.00 i 10.00 mecz o miejsca 9–13 (boisko 3)
M 10.00 mecz o miejsca 7-8 (boisko 1)
K 10.00 mecz o miejsca 5-6 (boisko 2)
K 12.00 mecz o 3 miejsce kobiet (boisko 1)
M 13.30 mecz o 3 miejsce mężczyzn (boisko 1)
K 15.00 FINAŁ KOBIET (boisko 1)
M 16.30 FINAŁ MĘŻCZYZN (boisko 1)
Patronat nad turniejem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda oraz prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
mk