UWAGA!

„Z IN-deksu ksiąg zakazanych”: warsztaty drukarskie

 „Z IN-deksu ksiąg zakazanych”: warsztaty drukarskie

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić wszystkich entuzjastów druku i historii na warsztaty drukarskie, które odbędą się w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 w dniach: 6 i 7 września. Obowiązują zapisy.

Warsztaty stanowią niepowtarzalną okazję, aby poznać tajniki tradycyjnych technik drukarskich oraz wybrać się w podróż do epoki, w której druk był prawdziwą sztuką./zaprasza Piotr Nike, prowadzący warsztaty

 

Każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość wykonania własnego wydruku na replice przełomowej prasy autorstwa Jana Gutenberga oraz na innych unikatowych maszynach drukarskich, takich jak prasa korektorska, graficzna czy prasa typu Boston. Część praktyczna zostanie poprzedzona krótką prelekcją na temat historii i istoty wynalazku druku oraz innych aspektów sztuki drukarskiej.

 

 

Do wyboru trzy tury warsztatowe:

6 września (środa), godz. 15:00-17:00

7 września (czwartek), godz. 10:00-12:00

7 września (czwartek), godz. 15:00-17:00

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia według kolejności zapisów. Dokonując zgłoszenia, prosimy o wskazanie godziny.

Rezerwacja miejsc na warsztaty i dodatkowe informacje: elkamera@bibliotekaelblaska.pl.

 

 

 

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Z IN-deksu ksiąg zakazanych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura. Interwencje. Edycja 2023.

Aleksandra Buła, dział komunikacji społecznej, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Biblioteka

Artykuły powiązane tematycznie