UWAGA!

„Nabycie biletów sprawia nieraz wiele trudności” (Głos z przeszłości, odc. 11)

 Elbląg, Głos Wybrzeża nr 18, 1950 r.
Głos Wybrzeża nr 18, 1950 r.

- W wielu wypadkach ludzie, którzy oczekują kilka godzin w kolejce, odchodzą z niczym od kasy. Najwyższy już czas zaprowadzić porządek w kinach elbląskich – pisała prasa o problemach w sektorze kultury w 1950 r.

Kolejna niedziela, kolejny przegląd prasy z przeszłości. Dziś trochę o życiu kulturalnym w Elblągu, trochę o gospodarce, będzie też kilka słów o odbudowie ul. Dąbka. Padnie też ważne pytanie: Kiedy powinny palić się lampy uliczne? Zapraszamy.

 

Młodzieżowe brygady produkcyjne wykonują 175 proc. normy

„W Zakładach Mechanicznych im. Gen. K. Świerczewskiego istnieje 18 młodzieżowych brygad produkcyjnych, wykonujących przeciętnie 175 % normy. Każda brygada liczy 5-6 członków. Obecnie w toku organizacji są dalsze trzy brygady młodzieżowe na W-2.

Inne zakłady wytwórcze, czynne na terenie miasta, powinny przystąpić wzorem Zakładów Mechanicznych do organizacji u siebie brygad młodzieżowych. Utworzenie ich przyczyni się do wzrostu wydajności pracy młodych robotników”.

 

Wycieczka młodzieży na trasę W-Z

„Zarząd Powiatowy Związku Młodzieży Polskiej w Elblągu organizuje w porozumieniu z „Orbisem” wycieczkę młodzieży do Warszawy na trasę W-Z. Wycieczka odbędzie się w lutym br. Młodzież w trakcie pobytu w Warszawie weźmie udział w różnych uroczystościach, a także będzie obecna na przedstawieniach w teatrach społecznych. Wszyscy ZMP-owcy, którzy chcieliby wziąć udział w wycieczce, powinni zgłaszać się w Referacie Turystyki w Powiatowym Zarządzie ZMP”.

 

Kiedy powinny palić się lampy uliczne?

„Pięknie wygląda aleja Grunwaldzka, gdy na całej jej długości zapłoną lampy elektryczne. Z nastaniem zmroku światło ich jest konieczne. Ale mieszkańcy tej dzielnicy nie mogą zrozumieć, dlaczego lampy palą się w słoneczne dnie. W dniu 15 bm. ulica była w dzień oświetlona na całej swej długości, a wieczorem cała została wygaszona”.

 

ZMP-owcy budują ulicę

„Z inicjatywy Zarządu Powiatowego ZMP, młodzież Elbląga przystępuje do odbudowy ulicy płk. Dąbka. Roboty prowadzone będą w styczniu, lutym i marcu. Fundusze uzyskane za prace, przeznaczone zostaną na budowę Elbląskiego Domu Młodzieżowego”.

 

Usprawnić sprzedaż biletów w kinach

„W Elblągu istnieją dwa czynne stale kina. Ze względu na dużą popularność filmów, nabycie biletów sprawia nieraz wiele trudności. Na kilka godzin przed seansem ustawiają się kolejki. Na skutek braku troski o porządek ze strony personelu kin, kolejki szybko dezorganizują się i wówczas kupno biletu połączone jest z groźbą zniszczenia ubrania, oberwania guzików itd.

Kierownicy kin i miejscowe władze MO powinny zainteresować się tą sprawą. W wielu wypadkach ludzie, którzy oczekują kilka godzin w kolejce, odchodzą z niczym od kasy. Najwyższy już czas zaprowadzić porządek w kinach elbląskich”.

 

Konferencja pracowników świetlic

„W dniu dzisiejszym t. j. 18 b.m. odbędzie się w Pow. Radzie Zw. Zawodowych konferencja referentów kulturalno-oświatowych i kierowników świetlic. Referat wygłosi kier. poradni świetlicowej przy Inspektoracie Szkolnym”.

 

Źródło: Głos Wybrzeża nr 18, 1950 r.

 

Cykl Głos z przeszłości powstaje we współpracy z Biblioteką Elbląską.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)