UWAGA!

Sportowy Elbląg z lat 70. na zdjęciach Czesława Misiuka

 Elbląg, Sportowy Elbląg z lat 70. na zdjęciach Czesława Misiuka
(fot. Czesław Misiuk)

Sportowe wydarzenia w Elblągu lat 70. gromadziły tłumy kibiców, co widać na zdjęciach Czesława Misiuka. Zapraszamy na kolejny odcinek fotograficznych wspomnień, które udostępnia syn pana Czesława - Tomasz, również fotograf. 

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Przekazał je nam jego syn Tomasz, również fotograf.

Dzisiaj publikujemy pierwsze zdjęcia dotyczące wydarzeń sportowych. Znajdziecie na nich m.in. ujęcia z zawodów lekkoatletycznych, pokazów akrobatycznych, wyścigów kolarskich, walk bokserskich czy zawodów hippicznych. 

Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami zdjęć. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na temat tych wydarzeń w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy.


Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdjęcia super .
 • Witam. Zdjęcie nr 15 i 16 to występ 1000 dziewcząt, brałam w tym udział, piękne wspomnienia. Pozdrawiam serdecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  0
  Ekonomik absolwentka 1977(2020-03-29)
 • redaktor @Ekonomik absolwentka 1977 - A z jakiej to było okazji? Prosimy o więcej szczegółów :)
 • Zdjęcia z zawodów w podnoszeniu ciężarów pochodzą z 1973 roku, z Mistrzostw Polski rozgrywanych w Elblągu. Na zdjęciu nr 9 widoczny jest Waldemar Baszanowski, nasz dwukrotny mistrz olimpijski, w tamtym roku był prezesem PZPC.
 • Jurek Szalecki, trener który wychował wielu dobrych ciężarowców.
 • @Ekonomik absolwentka 1977 - Ja też tam byłam, I LO, absolwentka 77.Nie mogę sobie przypomnieć z jakiej okazji przez pół roku na w-f ćwiczyłyśmy ten układ. Ale wrażenie było.
 • Pamiętam zawody hipiczne na stadionie obok basenu, a także żużlowców.
 • @redaktor - Rafale, to były I Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnejnej stadionie Olimpii, rozgrywane w dniach 30 maja - 2 czerwca 1976.Pokazywaliśmy film z Igrzysk w kinie Światowid i dziewczęta, a dzisiaj już panie dużo wspomniały, a gównie to, że dostały wówczas swoje pierwsze rajstopy nylonowe.
 • Foto 1-5 to mecze bokserskie, które odbywały się w zawsze wypełnionej po brzegi hali sportowej w parku Modrzewie. Nasi boksowali w II lidze, ale mieli sukcesy juniorskie: Marek Migdalski, czy Wiesio Adamski. Do boksu garnęło się wielu młodych, niestety - drużyna seniorów na 10 lat wypadła z ligi. Ale atmosfera fali w Modrzewiu niezapomniana.
 • @redaktor - No właśnie nie bardzo mogę sobie przypomnieć z jakiej okazji był ten cały pokaz. i tak jak pisze Pani Maria z I LO, ćwiczyłyśmy na w-fie ten układ przez pół roku, praktycznie wszystkie licea, technika itd. Może znajdzie sie osoba, która będzie pamietała, z jakiej okazji odbyła sie ta cała impreza. 😀
 • O właśnie -jest tutaj zdjęcie pięknego zabytkowego pałacyku, nieopodal Pomnika Odrodzenia; mieściło się w nim po wojnie Stronnictwo Demokratyczne i jakiś cymbał lub cymbały kazali go zburzyć. Byłem naocznym świadkiem, jak na prawo i lewo zdemolowały go maszyny budowlane. No ładna. ..
 • Foto 12-15 wykonano w 1973 roku w sali sportowej EDK (Światowid)podczas rozgrywanych tu 43.Indywidualne Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Elblążanie zdobyli wówczas dwa srebrne medale: Janusz Mackiewicz w kategorii muszej i Waldemar Korcz w kategorii piórkowej.
Reklama