UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

10-lecie elbląskiego „Startu”

W najbliższym czasie z okazji obchodu 10-lecia EKS „Start” odbędzie się szereg atrakcyjnych imprez, sportowych, z których na szczególną uwagę zasługuje ogólnopolski turniej siatkówki żeńskiej, mityng lekkoatletyczny i indywidualny turniej bokserski z udziałem zawodników kadry narodowej, informował Dziennik Bałtycki z 3 czerwca 1963 r.

Ostatnio w klubie spółdzielczym w Elblągu odbyła się uroczysta wieczornica sportowa, zorganizowana przez miejscowy spółdzielczo-rzemieślniczy klub sportowy „Start” z okazji 10-lecia jego istnienia. wieczornicy tej wzięli udział zaproszeni przedstawiciele zrzeszenie „Start”, władz terenowych EKKFiT oraz elbląskich klubów i spółdzielni.
     10-letni dorobek sportowy klubu spółdzielczego podsumował długoletni prezes klubu Antoni Wieczorek. Jak wynika ze złożonego sprawozdania EKS „Start” w tym okresie uzyskał doskonałe wyniki na odcinku sportu wyczynowego, jak i w pracy masowej w krzewieniu kultury fizycznej w szerokich rzeszach spółdzielców i całego społeczeństwa elbląskiego. Klub liczy 954 członków i posiada 5 sekcji wyczynowych oraz sekcję ogólnego przygotowania i turystyki.
     Szczególne poważne osiągnięcia uzyskał klub w okresie 10-lecia w rozwoju sekcji wyczynowych. Wychowankowie klubu, jak Machowina, Rybacki, Piechota, Rybski i wielu innych zdobywali nie tylko tytuły mistrzów Wybrzeża i Polski, ale reprezentowali barwy kraju na spotkaniach międzynarodowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że klub otrzymuje poważną pomoc od spółdzielni elbląskich i zyskał sobie pełne poparcie załóg spółdzielczych. Szczególną opieką otaczają klub sportowy spółdzielnie im. F. Dzierżyńskiego, „Plastyk” i „Solidarność”. Wszyscy członkowie tych spółdzielni są jednocześnie i członkami klubu. Dzięki tej pomocy i ofiarnej pracy wielu działaczy sportowych trenerów oraz zawodników EKS „Start” jest jednym z czołowych klubów swego zrzeszenia i znajduje się w rzędzie poważniejszych klubów Wybrzeża.
     Przyjemnym momentem udanej wieczornicy sportowej było wręczenie działaczom oraz wyróżnionym zawodnikom dyplomów i pamiątkowych proporców. W najbliższym czasie z okazji obchodu 10-lecia EKS „Start” odbędzie się szereg atrakcyjnych imprez, sportowych, z których na szczególną uwagę zasługuje ogólnopolski turniej siatkówki żeńskiej, mityng lekkoatletyczny i indywidualny turniej bokserski z udziałem zawodników kadry narodowej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama