UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

50 tys. złotych oszczędności przyniesie realizacja zobowiązania załogi elektrowni elbląskiej.

Poniedziałek, 2 kwietnia 1951 r. Głos Wybrzeża nr 89

Apel elektrowni "Szombierki", wzywający do współzawodnictwa o oszczędną gospodarkę węglem, był szeroko komentowany przez załogę elektrowni elbląskiej.Gdańska "Ołowianka" rzuciła wezwanie do podjęcia współzawodnictwa elektrowniom Elbląga, Gdyni, i Stalowej Wólki, grupa racjonalizatorów i przodowników pracy odbyła naradę z sekretarzem organizacji partyjnej tow. Gajdą. Tow. Semenow i tow. Zemczykowski byli wyrazicielami opinii całej załogi, gdy stwierdzili, że dokładna analiza możliwości wygospodarowania oszczędności w zużyciu węgla, pozwala na podjęcie wezwania elektrowni gdańskiej. Postanowiono więc, że gdy sygnał oznajmi koniec pracy cała załoga zbierze się, aby dać odpowiedź "Ołowiance". Na masówce byli obecni wszyscy bez wyjątku. Wszyscy bowiem zrozumieli doniosłość inicjatywy "Szombierek". Dlatego też nie było działu, który by nie odpowiedział na wezwanie towarzyszy z Gdańska. Padały zobowiązania indywidualne i zespołowe. Załoga kotłowni zobowiązała się zmniejszyć zużycie węgla na 1 kilowato - godzinę o 6 proc. oraz obniżyć koszta własne poprzez spalanie gorszych gatunków węgla. Wszystkie działy postanowiły zmniejszyć zużycie prądu na potrzeby własne o 6 proc. Celem osiągnięcia tych wyników robotnicy postanowili objąć socjalistyczną opieką urządzenia, a brygady remontowe uchwaliły przeprowadzać sumienniej i dokładniej, niż dotychczas, wszelkie remonty. Brygady remontu kotłowni, maszynowni, warsztatu elektrycznego, chemicznego, budowlanego i in. zobowiązały się oszczędniej gospodarować materiałami oraz skrócić czas trwania kapitalnych remontów, co ogółem przyniesie 18 tys. zł oszczędności. W zrozumieniu doniosłości zobowiązań załogi, inżynierowie i technicy elektrowni postanowili pomagać robotnikom przez udzielanie im odpowiednich instrukcji. Śladem robotników, techników i inżynierów, również personel administracyjny zobowiązał się do sprawnego wykonania swych prac, a w szczególności do uporządkowania magazynu. Pracownicy poszczególnych działów administracyjnych postanowili przyśpieszyć termin dostawy niezbędnych do remontu materiałów i przyczynić się w ten sposób do realizacji zobowiązań załogi.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Elbląska Elektrociepłownia (anno domini 2001) doszła do takiej wprawy w oszczędzaniu węgla, ze często wcale go nie ma!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-04-02)
Reklama