UWAGA!

Absurdy telefoniczne

Coraz szersze zastosowanie telefonu we wszystkich dziedzinach życia niejednokrotnie prowadzi do zbyt lekkomyślnego szafowania rozmowami telefonicznymi - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 28 kwietnia 1960 roku.

Sprzyja temu w dodatku fakt, że aparaty telefoniczne są zbyt łatwo dostępne. Można przecież uzyskać połączenie z miejsca pracy, z zakładu fryzjerskiego, z budki telefonicznej itd. W tej sytuacji bardzo pocieszająca jest troska o właściwe użytkowani aparatu telefonicznego jaką wykazuje personel sklepu spożywczego MHD nr 35 przy ul. Kochanowskiego. Ekspedientom tego sklepu ani przez myśl nie przejdzie odstąpienie od zasady używania telefonu wyłącznie dla potrzeb służbowych.
       Wprawdzie niektórzy klienci upierają się przy niedorzecznym żądaniu skorzystania z telefonu, motywując je np. - jak to miało miejsce 25 bm. - koniecznością wezwania pogotowia ratunkowego, ale w takich razach "niezłomni" ekspedienci ucinają dyskusję i przestają interesować się natarczywym klientem.
       I słusznie. Wiadomo przecież, że telefon został w sklepie zainstalowany w celu składania zamówień, a nie po to, by wzywać pogotowie. Na wypadek zaś gdyby pomocy potrzebował ktoś z personelu placówki MHD informujemy, że można będzie skorzystać z telefonu w jednym z sąsiednich sklepów.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • było i minęłło są komórki, których nie było, sieć tel. buła zniszczona i należało wybrać -mieszkania dla ludzi czy telefony.
Reklama