UWAGA!

Brak noclegów

Jak nas informuje elbląska placówka „Orbisu”, w bieżącym sezonie odczuwa się w Elblągu katastrofalny brak noclegów dla wycieczek odwiedzających licznie to miasto i jego okolice, informował Dziennik Bałtycki z 23 lipca 1958 r.

Z zaawizowanych i przyjętych przez miejscowy „Orbis” wycieczek na czas 19 do 22 lipca br., brak było noclegów dla 600 osób. Brak noclegów zmusił „Orbis” do zrezygnowania z przyjęcia kilku wycieczek (razem ok. 1760 osób), które wyraziły chęć przybycia do Elbląga.
     Zaznaczyć należy, że „Orbis” dla zakwaterowania wycieczek dysponuje jedynie hotelem miejskim. Wszystkie szkoły elbląskie są obecnie zajęte przez kolonie i półkolonie letnie.
     Przed bieżącym sezonem turystycznym dużo się mówiło i pisało o konieczności stworzenia z Elbląga ośrodka turystycznego, do czego Elbląg jest z natury rzeczy predystynowany. Zapomniano wszakże o tym, że przybywającym turystom należy zapewnić odpowiednie kwatery. Ruch turystyczny w Elblągu, w porównaniu z ubiegłymi latami wzrósł w bieżącym sezonie bardzo poważnie. Jednak beztroskie lekceważenie przez miejscowe władze miejskie sprawy zakwaterowań, przekreślić może realną szansę ożywienia ruchu turystycznego na tym terenie. Aby do tego nie dopuścić konieczne jest, aby Prezydium MRN w Elblągu jak najszybciej pomogło „Orbisowi” i PTTK w rozwiązaniu trudności kwaterunkowych. Przecież na kwatery można z powodzeniem wykorzystać m. in. świecące pustkami liczne i obszerne świetlice, baraki itp.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama