UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brak noclegów

Jak nas informuje elbląska placówka „Orbisu”, w bieżącym sezonie odczuwa się w Elblągu katastrofalny brak noclegów dla wycieczek odwiedzających licznie to miasto i jego okolice, informował Dziennik Bałtycki z 23 lipca 1958 r.

Z zaawizowanych i przyjętych przez miejscowy „Orbis” wycieczek na czas 19 do 22 lipca br., brak było noclegów dla 600 osób. Brak noclegów zmusił „Orbis” do zrezygnowania z przyjęcia kilku wycieczek (razem ok. 1760 osób), które wyraziły chęć przybycia do Elbląga.
     Zaznaczyć należy, że „Orbis” dla zakwaterowania wycieczek dysponuje jedynie hotelem miejskim. Wszystkie szkoły elbląskie są obecnie zajęte przez kolonie i półkolonie letnie.
     Przed bieżącym sezonem turystycznym dużo się mówiło i pisało o konieczności stworzenia z Elbląga ośrodka turystycznego, do czego Elbląg jest z natury rzeczy predystynowany. Zapomniano wszakże o tym, że przybywającym turystom należy zapewnić odpowiednie kwatery. Ruch turystyczny w Elblągu, w porównaniu z ubiegłymi latami wzrósł w bieżącym sezonie bardzo poważnie. Jednak beztroskie lekceważenie przez miejscowe władze miejskie sprawy zakwaterowań, przekreślić może realną szansę ożywienia ruchu turystycznego na tym terenie. Aby do tego nie dopuścić konieczne jest, aby Prezydium MRN w Elblągu jak najszybciej pomogło „Orbisowi” i PTTK w rozwiązaniu trudności kwaterunkowych. Przecież na kwatery można z powodzeniem wykorzystać m. in. świecące pustkami liczne i obszerne świetlice, baraki itp.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama