UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budowa nowego teatru w Elblągu.

Środa, 28 marca 1951 r. Głos Wybrzeża nr 84.

Wobec kwestionowania celowości robót przy ul. Kościelnej, prowadzonych w budynku, nie przystosowanym do potrzeb teatru, do Elbląga przybyła ostatnio komisja, złożona z przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Sztuki, Generalnej Dyrekcji Teatrów oraz Wydziału Kultury Prezydium WRN. Komisja stwierdziła, że budynek ten nie może być wykorzystany jako siedziba teatru.Jednocześnie jednak stwierdzono, że na terenie miasta brak jest odpowiedniego budynku, który nadawałby się nawet po gruntownej przebudowie na siedzibę teatru. Wysunięta przez przedstawicieli władz miejskich koncepcja przebudowy jednej z hal pofabrycznych w pobliżu Placu Grunwaldzkiego uznana została przez komisję za nierealną z uwagi na wysokie koszty, których wkład nie rozwiązałby jeszcze w pełni zagadnienia. Zdecydowano równocześnie, że zgodnie z pierwotnym zamiarem nowy teatr zostanie wybudowany w centralnym punkcie miasta przy Alei Świerczewskiego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama