UWAGA!

Co będzie z linią 4?

Piątek 26 października 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 280

Swego czasu na łamach naszego pisma poruszaliśmy sprawę wykończenia linii tramwajowej Nr 4 od dworca głównego do ul. Grottgera. Linia ta została wybudowana jeszcze w ubiegłym roku. Ze względu jednak na późne przystąpienie do prac w okresie jesiennych słot linię przeprowadzono prowizorycznie z zamiarem całkowitego ukończenia robót w 1951 r. Tymczasem minęła wiosna, lato nadeszła znów jesień, a nie widać wcale, aby miano przystąpić do usunięcia prowizoryczności linii.
     MPRB otrzymało wprawdzie zlecenie na ostateczne wykończenie linii jeszcze w tym roku, w przeciwnym bowiem razie przepadną przyznane kredyty i w przyszłym roku nie będzie na ten cel funduszów.
     Roboty jest więcej, a czasu bardzo mało, bo zaledwie dwa miesiące. Zachodzi więc poważna obawa, że MPRB nie zdoła w tym czasie wykończyć linii Nr 4. Przez całą wiosnę i lato nikt MZK nie pomyślał o dokończeniu robót, chociaż kilkakrotnie pisaliśmy o tym. Dopiero kiedy zachodzi groźba utraty kredytów, myśli się o ich ukończeniu.
     Przy obecnej sytuacji MPRB o ile nie otrzyma dodatkowej liczby robotników, nie będzie zdolne wykonać zadania. Dlatego też czynniki kompetentne powinny przyjść przedsiębiorstwu z pomocą i dodatkowo przydzielić odpowiednią siłę roboczą, potrzebną do wykończenia linii Nr 4.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama