UWAGA!

Co na to PKP

Pociągi towarowe przejeżdzające przez Elbląg tarasują ulice i hamują ruch komunikacji miejskiej we wczesnych godzinach rannych, informował Głos Elbląga z 12 listopada 1963 r.

PKP w Elblągu zobowiązało się do uregulowania kursów pociągów przebiegających przez miasto w ten sposób, aby nie hamować normalnej komunikacji i ruchu. Tymczasem często się zdarza, że pociągi towarowe tarasują ulice i hamują ruch komunikacji miejskiej we wczesnych godzinach rannych.
     Przed półtora rokiem władze PKP zdejmując dróżnika z przejazdu z ulicy Dolnej zamknęły na stałe szlaban nie licząc się zupełnie z tym, że przy tej ulicy znajduje się portiernia Zamechu, przez którą przechodzi tysiące osób. W efekcie ciągną przez tory, motocykle, rowery i złorzeczą na decyzję PKP. Wydaje nam się, że obydwie sprawy powinny znaleźć rozwiązanie w jak najszybszym czasie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pamiętam, jak pociąg blokował ul. 12-Lutego. Miałem wtedy kilka lat i bardzo mi się to podobało. Teraz zresztą też mnie by się to podobało :-)).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MARECKI(2003-11-12)
  • Pamietam. Wyjeżdżał tuż koło kwadroteksu , jechał przez plac koło kina syreny. Pamietam nawet jak 3 godziny ruch był zblokowany bo 2 wagony z szyn wyskoczyły. Ehhh....wspomnienia.
Reklama