UWAGA!

Cofnąć niezrozumiały zakaz

Poniedziałek, 20 października 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 277

Na skutek coraz częstszych skarg naszych czytelników na konduktorów Tramwajów Miejskich, nie przyjmujących zniszczonych banknotów, Narodowy Bank Polski, Oddział w Elblągu, wyjaśnia:
     "Kasy Narodowego Banku Polskiego mają obowiązek przyjmować tylko takie uszkodzone banknoty, których uszkodzenie da się wyjaśnić zużyciem na skutek normalnego obiegu. We wszystkich innych wypadkach bilety bankowe nadmiernie uszkodzone nie na skutek różnych wypadków, a mianowicie: pogryzione przez zwierzęta, opalone w mniejszym lub w większym stopniu, zabrudzone przez polanie atramentem, tłuszczem lub farbą, mogą być wymienione za zgodą Departamentu Emisyjnego. Ubiegający się o wymianę winien złożyć podanie do Oddziału NBP na formularzu otrzymanym w banku, celem przesłania do Departamentu Emisyjnego i udowodnić, że uszkodzenie nastąpiło w okolicznościach od niego niezależnych".
     Jak z powyższego jasno wynika, zarządzenie Tramwajów Miejskich z taką pieczołowitością przestrzegane przez konduktorów zostało wydane bez najmniejszych podstaw.
     Wobec powyższego należy natomiast cofnąć nieistotny i bezsensowny zakaz przyjmowania banknotów zniszczonych na skutek normalnego zużycia w obiegu, a kasjer MPGK winien na przyszłość gruntowniej zapoznać się z przepisami, a nie utrudniać pracy konduktorom i powodować słuszne denerwowanie się pasażerów.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama