UWAGA!

Czy decyzja jest słuszna?

Zapadła decyzja o zlikwidowaniu w technikum wydziału budowlanego - z zaniepokojeniem donosił Dziennik Bałtycki z 8 listopada 1951 r.

"Od roku 1946 istniało w Elblągu państwowe liceum budowlane, w bieżącym roku szkolnym przekształcone na technikum budowy maszyn - czytamy w Dzienniku Bałtyckim sprzed 50 lat. - . Uczelnia ta wypuściła już trzy roczniki absolwentów, cenionych techników budowlanych.
     Dowiadujemy się, że ostatnio zapadła decyzja o zlikwidowaniu w technikum wydziału budowlanego. Decyzja ta wydaje nam się z gruntu nie słuszna. Nie będziemy poruszali sprawy zasilenia miejscowych firm budowlanych miejscowymi siłami, poruszymy natomiast inną stronę tej sprawy.
     Elbląg liczy poważną liczbę szkół podstawowych, w których pobiera naukę około 6 tysięcy młodzieży. Rocznie mury tych szkół opuszcza blisko tysiąc młodzieży, która rozchodzi się w bardzo poważnym stopniu do szkół zawodowych. Wielu z nich, o czym świadczy stale wzrastająca liczba uczących się, zasilała wydział budowlany miejscowego technikum.
     Likwidacja tego wydziału narazi cały miejscowy element na wyjazd i zamieszkanie w internatach lub prywatnie, podwyższając tym koszta nauki. Jeżeli rozrastające się technikum budowy maszyn nie znajdzie paru wolnych klas na popołudniową naukę technikum budowlanego, to ostatecznie klasy takie znajdą się w pierwszej lepszej szkole, choćby podstawowej.
     Dlatego apelujemy o cofnięcie decyzji i zachowanie tej tradycyjnej już w naszym mieście szkolnym".
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama