UWAGA!

Czystość to zdrowie

Młodzież nie zwraca uwagi na starszych ludzi, którym nie podoba się zaśmiecanie ulicy papierkami po lodach, ogryzkami jabłek itp., informował Dziennik Bałtycki z 11 września 1963 r.

Czystość to zdrowie. Powiedzenie popularne i powinno być chyba także znane władzom miasta Elbląga. Jednak fakty mówią co innego. Dlatego proponujemy zainteresowanym malutki spacer – tylko przez plac, pod kawiarnią „Mocca”. Tu bowiem zlokalizowano kioski – stoiska z lodami „Calypso” i wodą sodową. Tłok nieprzeciętny. Ale o tłok mniejsza. Natomiast widok nie zwykle interesujący przedstawia całkowicie pokryty papierkami po lodach chodnik i gzymsy sklepów – małych „Delikatesów”, sklepu branży skórzanej i elektrotechnicznej.
     Młodzież szkolna, bo ta jest głównym odbiorcą obu smakołyków, zapomniała widocznie o podstawowych zasadach zbiorowego współżycia. Nie zwraca uwagi na ludzi, którym może się nie podobać zaśmiecanie ulicy papierkami po lodach, ogryzkami jabłek itp. Po prostu nic poza sobą nie widzi, a na zwróconą sobie uwagę odpowiada niegrzecznie. Polecamy więc owych „śmieciarzy” opiece i uwadze władz.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niewiele się zmieniło po tych 40.latach w kwestii kultury. Co poniektórym taka opieka na pewno by się przydała...Wielokrotnie byłam świadkiem rzucania papierków na chodnik, czy trawnik mimo, że obok stał smietnik. Należę do osób, którym to przeszkadza, więc nie przechodzę obojętnie i zawsze zwracam uwagę takim brudasom. Jak do tej pory zawstydzeni podnosili. Może więcej nie rzucą gdzie popadnie?
  • Jak jest smietnik w poblizu to zawsze wrzuca ale jak ide z papierkiem w dloni przez 10 minut i zadnego smietnika nie ma to po prostu go rzucam. Skoro stac miasto na sprzatanie ulic, a na postawienie smietnikow juz nie to ich sprawa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ja to ja(2003-09-13)
Reklama