UWAGA!

Dwa " wzorowe " obiekty w Tolkmicku

Wtorek, 7 sierpnia 1951r. Dziennik Bałtycki nr 211

Malowniczo położone pod Zalewem Wiślanym małe miasteczko Tolkmicko przez całe lato skupiła w swoich murach licznych wycieczkowiczów, nie tylko z kraju, lecz również z państw demokracji ludowej, przebywających u na wczasach.
      Przez Tolkmicko przebiega linia kolejowa do Krynicy Morskiej. Tymczasem wygląd zewnętrzny Tolkmicka wiele pozostawia do życzenia.
      Szczególnie ohydnie wygląda stacja kolejowa, gdzie w poczekalni nie myto podłóg chyba od kilku miesięcy, nie mówiąc już o wiecznie zasnutych pajęczyną i brudnych oknach. Jeszcze gorszy widok przedstawiają ubikacje stacyjne, do których nie można wejść bez narażenia na szwank obuwia.
      Drugim wstydliwym punktem jest Gospoda Ludowa, w której szczególnie w godzinach popołudniowych " urzędują" zagorzali zwolennicy alkoholu. Zjedzenie w gospodzie obiadu czy wypicie piwa jest z reguły rzeczą niemożliwą, gdyż zamiast być zakładem zbiorowego żywienia, jest ona raczej zakładem " zbiorowego picia ".
      Zdaje się, że w tym wypadku najlepszą rada byłby zakaz sprzedaży alkoholu w nadmiernych ilościach, względnie zupełne usuniecie go z półek wspomnianej gospody. Jerzy Kolendo korespondent
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama