UWAGA!

Dyskusja o nowym rozkładzie trwa

Poniedziałek, 11 czerwca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 159

Niedawno zamieściliśmy wypowiedzi o nowym rozkładzie jazdy mieszkańców Pasłęka, Kisielic i Biskupic, a oto jeszcze jeden list w tej sprawie. Wydaje się nam, że wprawdzie trudno jest opracować rozkład jazdy w ten sposób, aby dogodził on wszystkim - niewątpliwie jednak DOKP znajdzie sposób na udogodnienie komunikacji z Elblągiem uczniom i pracownikom Gronowa czy Starego Pola.
     Stare Pole - Zimowy rozkład jazdy pozwalał mieszkańcom Starego Pola czy Gronowa pracującym w elbląskich zakładach oraz uczniom szeregu szkół elbląskich przyjeżdżać do Elbląga o godz. 7, 7.15 lub 8.
     Powrót był również bardzo udogodniony, gdyż można było wrócić najpóźniej o 21.20 lub 1.22.
     Obecnie po zmianie rozkładu pierwszy pociąg przyjeżdża o 7.37, a wrócić można najpóźniej o godz. 21.32. Jest wprawdzie pociąg o godz. 2.10, ale nie zatrzymuje się on na stacjach Gronowo i Stare Pole.
     Prosimy dyrekcję OKP jeżeli niemożliwym jest wprowadzenie dodatkowego pociągu, to przynajmniej o to, aby pociąg wychodzący z Elbląga o godz. 2.10 zatrzymywał się na stacjach Gronowo i Stare Pole.
     Pełnienie funkcji społecznych wymaga bowiem często pozostawania w Elblągu, a jeżeli ktoś spóźni się na pociąg o godz. 21.32 musi nocować na stacji.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama