UWAGA!

Dziwny listonosz

Sobota, 13 października 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 269

Nigdy dotychczas nie zdarzyło się w pow. elbląskim, aby listonosz nadużył zaufania, jakim go darzą mieszkańcy danego miasta, ulicy, gminy czy też gromady.
      Ale oto mieszkańcy gromady Cieplice II i Cieplice I w gm. Nowakowo nie mają zaufania do swego listonosza, którym jest ob. Jerzy Rosek.
      Ob. Rosek bardzo niesolidnie wypełnia swoje obowiązki. Prenumerowane przez chłopów gazety, jak „ Dziennik Bałtycki” , „ Głos Wybrzeża” , „Gromada”, czy też „ Przyjaciółka”, ob. Rosek dostarcza z parudniowym opóźnieniem.
      Gospodarz, który prenumeruje na przykład „ Przyjaciółkę” dostaje „ Głos Wybrzeża” , a zamiast „ Dziennika Bałtyckiego” – „Gromadę”. Listy, doręczane przez listonosza, z zasady przychodzą ze znacznym opóźnieniem. Dlaczego tego nikt nie wie?
      Kierownik agencji pocztowej w Nowakowie powinien poprawić nieco styl pracy ob. Roska dla dobra okolicznych gromad i dobrego imienia listonosza wiejskiego.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pan Rosek ma prase za darmo,powoli czyta to i dluzej zchodzi z dostarczeniem do adresata.Takze ta paskudna jesienna pogoda......
Reklama