UWAGA!

Elbląg ciągle czeka na nowe apteki

Sobota, 16 czerwca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 164

Miasto nasze rozrasta się coraz bardziej, zwiększa się ilość mieszkańców - ale aptek nie przybywa.
     Sprawa uruchomienia dodatkowej apteki jest kwestią palącą i czynniki mające coś do powiedzenia w tej sprawie, winny się jak najśpieszniej zająć tym, aby Centrala Aptek Społecznych uruchomiła w myśl swego założenia chociażby na razie jedną aptekę, dla której opróżniono lokal przy zbiegu ul. Mickiewicza i ul. Krasińskiego.
     A na razie do czasu uruchomienia trzeciej apteki, należałoby usprawnić wydawanie leków. Tym bardziej, że interesanci to przeważnie osoby chore, które po wyczekaniu się u lekarza, idą z kolei czekać w aptece.
     Apteki elbląskie obsługują bowiem i wieś, której mieszkańcy są dość bezwzględni: pchają się do okienek bez kolejki, bo "mają pociąg odchodzący właśnie za godzinę, a nocować nie mają gdzie"... a mieszkańcy Elbląga czekają.
     Że zaś obecnie, przy obliczaniu należności za lekarstwa załatwianie każdej osoby trwa kilka (do 10) minut zrozumiałe jest, że przy 14 lub 15 osobach oczekujących swojej kolejki, czekanie przeciąga się na godziny.
     Widocznie nikt z osób mających wpływ na powstanie na razie chociażby jednej dodatkowej apteki w Elblągu, nie chodzi sam po lekarstwa - a szkoda!
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A apteka przy skrzyzowaniu Odrodzenia, Dabka i Ogolnej jakos zostala zlikwidowana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siemon(2001-06-18)
 • Dzisiaj aptek mata 25. Miastowe sie w nich zaopatrujom i my! A co? Z wondoła mliko mamy se brać, co go miastowe chlać nie kcom bo majom Unijne w kartonach? Przeca z wondoła niekosmetycznie! Tysz kcemy podkłady "ze skrzydełkami", a matuś mówili, że kurom obrzynać nie bedziem. A pociągowymi (podkładami) problemami to siem nie zastawiajta. Teraz każdy chłop ma trachtor i se nim po asfaltach miejskich paraduje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ziemuś(2001-06-19)
 • Aptek brakuje więc ludzie po co chprujecie na Boga? Najwspanialszym jest, że szkół średnich od wielu lat mamy około 5 a liczba uczniów się nie maleje (i wbrew pozorom nie utrzymuje się na tym samym poziomie), ale ludzie na Boga po co wy chcecie się kształcić? Wszak w najbliższym czasie na mapie w miejscu Elbląga będzie wielka czarna plama a na niej biały napis "ŚMIERĆ".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-06-19)
 • Czas umierać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-06-19)
 • Kto mi odpowie dlaczego w Elblągu funkcjonuje kolejny bezsensowny wymysł? Otóż recepty wypisywane w szpitalu można realizować tylko w aptece na Zawadzie. Dla wielu starszych osób to problem. Czy niedługo recepta z przychodni będzie realizowana na Zatorzu, a recepta z Bema Nad Jarem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magdama(2001-06-19)
Reklama