UWAGA!

Elbląscy łyżwiarze

Nowa „gwiazda” łyżwiarstwa szybkiego, elblążanka Adela Mrozka zdobyła ostatnio klasę mistrzyni sportu. Jest to czwarty tytuł mistrzowski w historii elbląskiego sportu, informował Głos Elbląga z 25 stycznia 1962 r.

W Zakopanem rozegrano ostatnio dalsze spotkania eliminacyjne w jeździe szybkiej na lodzie przed mistrzostwami świata. Eliminacje potwierdzały doskonałą formę elbląskich łyżwiarzy, którzy zdecydowanie objęli prymat krajowy w tej dyscyplinie sportu.
     W biegu na 500m kobiet zwyciężyła Seroczyńska (Sarmata) – 48.1 przed młodziutką elblążanką Mrozke (Orzeł) w czasie 51.4. Należy podkreślić, że wynik ten jest życiowym rekordem zawodniczki Orła.
     W biegu na 500m mężczyzn Matuszewski(Sarmata) w czasie 44.3 przed Rybickim (Olimpia) 45.6 i Osowskim (Orzeł) 45.8.
     Bieg na 5000m mężczyzn wygrał Osowski (Orzeł) w czasie 9.00.5 przed Matuszewskim (Sarmata), Jagodzińskim (Legia) i Tiałką (WKS Zakopane).
     Ostatnio ustalona została w Zakopanym reprezentacja Polski w jeździe szybkiej na lodzie na mistrzostwa świata. W skład reprezentacji wchodzą trzy elblążanki Pilejczykowa (Olimpia), Mrozke (Orzeł) Frąckiewicz (Orzeł) oraz Seroczyńska (Sarmata) i Szmidtówna (Legia).
     W skłąd reprezentacji mężczyzn powołano Osowskiego (Orzeł) oraz Matuszewskiego (Sarmata).
     Nowa „gwiazda” łyżwiarstwa szybkiego, elblążanka Adela Mrozka zdobyła ostatnio klasę mistrzyni sportu. Jest to czwarty tytuł mistrzowski w historii elbląskiego sportu.
     Dotychczas klasę mistrza sportu uzyskali: Pogorzelska (siatkówka). Pilejczykowa (jazda szybka na lodzie). Kozieraz (kajakarstwo). Mrozke jest więc czwartą elblążanką posiadającą tytuł mistrza sportu i drugą z kolei łyżwiarką.
     
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama