UWAGA!

Elbląska biblioteka w przyjaźni z dziećmi

 Elbląg, Elbląska biblioteka w przyjaźni z dziećmi

 Dla najmłodszych czytelników, a więc tych do lat 14, elbląska biblioteka prowadzi w mieście 5 placówek. Korzystają też w pełni dzieci ze zbiorów zgromadzonych w tych 5 punktach, na zasadzie ustalonych przepisów i regulaminów. Liczba czytelników w placówkach dla dzieci wynosi 2812 osób przy 38830 woluminach - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 24 lutego 1966 roku.

Wszystkie te placówki posiadają osobne tzw. kąciki czytelnicze, które służą do korzystania na miejscu z czasopism księgozbioru podręcznego i informacyjnego. Przy tych wszystkich placówkach dla dzieci działają koła przyjaciół biblioteki, których członkowie pomagają stale bibliotekarkom przy różnych pracach, np. przy organizowaniu dziecięcych imprez, okładaniu książek itp.
       Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się oczywiście wszelkie imprezy organizowane w placówkach. Składają się na nie quizy, konkursy, zgadywanki, wycieczki do zakładów elbląskich czy muzeum. Najpopularniejsza wszakże wśród młodocianych czytelników jest głośne czytanie, opowiadanie baśni i nowości wydawniczych.
      
      
Mag
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama