UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska spółdzielczość obchodzić będzie 40 Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

Nie trzeba dziś nikogo przekonywać o wielkim znaczeniu ruchu spółdzielczego w życiu społecznym i gospodarczym kraju - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 26 czerwca 1962 roku.

Z satysfakcją stwierdzić należy, że również elbląskie spółdzielnie nie pozostają w tyle. Odnoszą one ostatnio np. coraz większe sukcesy w dziedzinie rozwoju produkcji eksportowej. Np. Spółdzielnia Plastyk wyśle w tym roku do odbiorców zagranicznych galanterię skórzaną wartości 50 milionów złotych. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska wysłała już za granicę 100 ton masła i to bez najmniejszego uszczerbku dla rynku miejscowego. Spółdzielnia Postęp wysłała wyroby szczotkarski. Spółdzielnia Zryw ubrania chłopięce, a Spółdzielnia im. F. Dzierżyńskiego przygotowuje pierwszą partię kotłów centralnego ogrzewania.
       Drugim i to widocznym objawem rozrostu elbląskiej spółdzielczości jest modernizacja sieci handlowej. W tym roku kosztem 4 mln zł unowocześni się 80 sklepów PSS. Wiele z nich otrzyma lady i szafy chłodnicze, ogrzewanie wodno-elektryczne i szyldy neonowe.Trzecia sprawa to działalność wiejska. Około 95 proc. mieszkańców powiatu zaopatruje się w artykuły przemysłowe i konsumpcyjne w placówkach spółdzielczych.
       Elbląscy spółdzielcy z pełnym zadowoleniem z osiągniętych wyników mogą powitać swoje spółdzielcze święto. My zaś ze swojej strony pragniemy im złożyć uznania i życzenia dalszej owocnej pracy.
      
      
mgr Jerzy Rościszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • miałeś chamie złoty róg został ci się jeno sznur - dokładnie to pasuje do ówczesnej spółdzielczości i teraźniejszości nie poddała się tylko. pss i chwała im za to. mają dobre sklepy z dobrym towarem i przystępnymi cenami, miłą obsługą
Reklama