UWAGA!

Elbląskie zakłady przemysłu odzieżowego przystąpiły do czynu lipcowego

Wtorek, 10 lipca 1951 r. Głos Wybrzeża nr 188

Na sześciu masówkach odbytych w Elbląskich Zakładach Przemysłu Odzieżowego pracownicy z entuzjazmem podjęli apel huty " Kościuszko" i zgłoszeniem masowych zobowiązań zadokumentowali swą patriotyczną i bojową postawę wobec zadań Wielkiego Planu 6 - letniego, w szerokim froncie walki o pokój i przyspieszenie budowy silnej Polski socjalistycznej.
      Masówki miały szczególnie uroczysty i radosny nastrój. Do przystrojonych zielenią stołów prezydialnych podchodziły brygadzistki, które w imieniu swych zespołów zgłaszały na piśmie zobowiązania podniesienia wydajności pracy od 110 do 120 proc, oraz jakości produkowanych towarów, zaoszczędzenia nici i igieł. Zobowiązania przedstawiają wartość około 16.000 zł.
      Do zobowiązań pracowników fizycznych doszły zobowiązania pracowników umysłowych wszystkich działów. I tak dział planowania zobowiązał się sporządzić dokładną kontrolę wykonania planu techniczno - przemysłowego, rozpracować i doprowadzić plany do najniższego stanowiska roboczego.
      Kierowca Daniel Aniszewski z działu transportowego zobowiązał się przeprowadzić wszelkie naprawy samochodu we własnym zakresie i zaoszczędzić do końca roku 20 proc. Paliwa. Zobowiązanie to da zakładom około 2.000 zł oszczędności. Dział przygotowania produkcji z tow. Prywałko na czele, zobowiązał się zorganizować brygadę stachanowska.
      Dział księgowości zobowiązał się do dnia 25 bm. wyprowadzić księgowość na bieżąco, a miesięczne bilanse do końca roku sporządzać w wyznaczonych terminach.
      Dział finansowy skróci termin fakturowania wyrobów gotowych i pokrywania nadchodzących faktur o dwa dni przed ustalonym terminem.
      Dział zaopatrzenia podjął się upłynniać zbędne i nadmierne remanenty. Dział energetyki i ruchu z racjonalizatorem tow. Siwczakiem na czele, zobowiązał się przez stałą socjalistyczną opiekę nad maszynami produkcyjnymi zapobiec do końca roku postojom maszyn.
      Dział socjalny zobowiązał się do uruchomienia na dzień 22 lipca br. żłobka zakładowego.
      Ogólna wartość zobowiązań wynosi około 300.000 złotych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Podejmuję wyzwanie. Z okazji Święta Lipcowego zobowiązuję się dwukrotnie zwiększyć spożycie piwa, co da zwiększenie wpływów do budżetu o 0,00000000000000000000000073%.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mariusz(2001-07-10)
Reklama