UWAGA!

Elbląskiemu browarowi trzeba pomóc

W niedługim czasie browar rozpocznie rozbudowę obiektów produkcyjnych. Najpoważniejszym problemem będą pracownicy i ich przeszkolenie do tak poważnych robót, obliczonych na kilka lat, informował Dziennik Bałtycki z 22 maja 1962 r.

Browar ma poważne kłopoty związane z rozbudową obiektów produkcyjnych. Dodajemy jednak, że roboty przy budowie gmachu nowej ładowni są już zajęte. W chwili obecnej Przedsiębiorstwo Hydrologiczne z Gdańska, kosztem 1,5 mln zł przeprowadza meliorację terenu i palowanie gruntu, przeznaczonego pod budowę. Roboty te zawansowane są już w 40% i powinny być zakończone do końca czerwca br.
      W tej sytuacji zapadła decyzja, że roboty budowlane będą prowadzone przez browar sposobem gospodarczym przez Oddział Wykonawstwa Inwestycyjnego. Zjednoczenie Przemysłu Browarniczego w Warszawie zagwarantowało odpowiednie ustawienie planu zatrudnienia i funduszu płac.
      Od decyzji tego typu do pełnej jej realizacji droga jest jednak daleka. Najpoważniejszym problemem będą jednak pracownicy i ich przeszkolenie do tak poważnych robót, obliczonych na kilka lat.
      Dlatego też dyrekcja browaru zwróciła się do Miejskiej komisji Planowania Gospodarczego w Elblągu o pomoc. Chodzi o przydzielenie na pierwszy okres, obejmujący tylko roboty związane z usadowieniem ławy fundamentowej odpowiedniego przedsiębiorstwa budowlanego, a jest to robota, której koszt wynosi 1.000.000 zł. Taka współpraca pozwoliłaby na okrzepnięcie Oddziału Wykonawstwa Inwestycyjnego i doszkolenie jego nowej załogi do kontynuowania dalszej budowy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama