UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskiemu browarowi trzeba pomóc

W niedługim czasie browar rozpocznie rozbudowę obiektów produkcyjnych. Najpoważniejszym problemem będą pracownicy i ich przeszkolenie do tak poważnych robót, obliczonych na kilka lat, informował Dziennik Bałtycki z 22 maja 1962 r.

Browar ma poważne kłopoty związane z rozbudową obiektów produkcyjnych. Dodajemy jednak, że roboty przy budowie gmachu nowej ładowni są już zajęte. W chwili obecnej Przedsiębiorstwo Hydrologiczne z Gdańska, kosztem 1,5 mln zł przeprowadza meliorację terenu i palowanie gruntu, przeznaczonego pod budowę. Roboty te zawansowane są już w 40% i powinny być zakończone do końca czerwca br.
      W tej sytuacji zapadła decyzja, że roboty budowlane będą prowadzone przez browar sposobem gospodarczym przez Oddział Wykonawstwa Inwestycyjnego. Zjednoczenie Przemysłu Browarniczego w Warszawie zagwarantowało odpowiednie ustawienie planu zatrudnienia i funduszu płac.
      Od decyzji tego typu do pełnej jej realizacji droga jest jednak daleka. Najpoważniejszym problemem będą jednak pracownicy i ich przeszkolenie do tak poważnych robót, obliczonych na kilka lat.
      Dlatego też dyrekcja browaru zwróciła się do Miejskiej komisji Planowania Gospodarczego w Elblągu o pomoc. Chodzi o przydzielenie na pierwszy okres, obejmujący tylko roboty związane z usadowieniem ławy fundamentowej odpowiedniego przedsiębiorstwa budowlanego, a jest to robota, której koszt wynosi 1.000.000 zł. Taka współpraca pozwoliłaby na okrzepnięcie Oddziału Wykonawstwa Inwestycyjnego i doszkolenie jego nowej załogi do kontynuowania dalszej budowy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama