UWAGA!

Film Polski

Czwartek, 5 lipca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 183

W swoim czasie " Dziennik Bałtycki" poruszał sprawę lokali dla kinematografów w Elblągu.
      Na skutek wielokrotnych interwencji tak w prasie, jak i w pismach kierowanych do Filmu Polskiego w sprawie remontu kina "Mars", zdecydowano się nareszcie przystąpić do wyreperowania budynku, w którym mieści się wspomniane kino.
      Ponadto Film Polski ma uruchomić trzecie kino " reprezentacyjne" w Elblągu. Na razie jednak panuje pewna rozbieżność w poglądach, gdzie kino to winno powstać: wydział planowania Prezydium MRN w Elblągu wytypował okolice ulic Okrzei, Barona, Rechniewskiego, to jest dzielnicę o dużym skupisku domów, której mieszkańcy mają daleko do kina. Natomiast wydział budownictwa wolałby, aby reprezentacyjne kino powstało przy ul. Królewieckiej. wg. planu wreszcie kino zostanie ulokowane w budynku obecnego teatru przy ul. Kościelnej, wówczas, kiedy powstanie gmach teatralny.
      Takie równomierne rozmieszczenie kinematografów w Elblągu ułatwiałoby ludności naszego miasta korzystanie z rozrywki jaką jest kino.
      Budynek kina "Mars", nawet po wyremontowaniu, nie przetrwa prawdopodobnie dłużej niż 2-3 lata. W tym czasie na pewno gmach teatru będzie już gotów, tak że nic nie stanęłoby na przeszkodzie rozebraniu wspomnianego budynku.
      Obecnie więc należ oczekiwać na rozpoczęcie remontu kina "Mars" no i... rozpoczęcia budowy nowego kina. Film Polski nareszcie zacznie działać.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A teraz będziemy mieli multikino - 20 sal kinowych w Plaza Idioten Center Wycycken Klienten!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andreas aus Elbing(2001-07-05)
 • Elbląskie kina w których miałem przyjemność być na spektaklach: Mars, Kolejarz, Budowlani, Orzeł, Syrena, Światowid, i najnowsze kino robotnicze - "Solidarność".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-07-09)
Reklama