[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie dobry obyczaj?

Był swego czasu dobry zwyczaj, że na stolikach w poczekalniach różnych instytucji i zakładów znajdowały się gazety codzienne, tygodniki, miesięczniki - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 16 maja 1962 roku.

Długie minuty oczekiwania w urzędzie, u lekarza, krawca, fryzjera czy w restauracji mógł człowiek skracać przeglądaniem prasy. Ten pożyteczny zwyczaj stosują jeszcze tylko nieliczni - i w zasadzie zanika on zupełnie. Oto np. ośrodki zdrowia mają piękne poczekalnie przez które przewijają się dziesiątki pacjentów, ale zazwyczaj brak w nim gazet. Przydałoby się w tych poczekalniach i wystawki, których zadaniem byłoby uświadamianie społeczeństwa, jak utrzymać higienę lub przeciwdziałać chorobom. Natomiast często widzi się tu ogłoszenia urzędowe, niekiedy wyglądem odstręczające od czytania. Nie zawadziłoby, gdyby o dostarczanie aktualnych pism dla wyczekujących interesantów zadbał również... Urząd Stanu Cywilnego, a także wiele innych instytucji: rady narodowe, związki zawodowe i inne. stary zwyczaj, który łączy przyjemne z pożytecznym, naprawdę warto przywrócić.
      
(ea)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama