UWAGA!

Jeszcze jedna legendarna budowla

Tasiemcowa budowa elbląskiego Domu Kultury przyzwyczaiła już nas do przydługich cykli inwestycji budowlanych w Elblągu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 26 października 1962 roku.

Nie dziwimy się przeto nieustannym przesuwaniom terminów zakończenia prac przy tym, czy innym osiedlu mieszkaniowym lub pojedynczym domu. Wielkość tych obiektów jest częściowym usprawiedliwieniem takiego postępowania. Nie możemy jednak pogodzić się z rozciągającym w nieskończoność naszej kameralnej budowy jakiegoś bliżej nieokreślonego kiosku czy pawilonu, prowadzonej w samym centrum miasta - na placu Słowiańskim. Najwyższa pora - niedługo bowiem spadną jesienne deszcze - zdecydować się co z tym fantem zrobić dalej - i albo budowę zacząć albo też skończyć.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Inne czasy, takie same problemy.
 • z ówczesną przeciągającą sie budową domu kultury to odpowiednikiem tej budowy jest przebudowa ulic robotnicza, pocztowa, 12 lutego plac słowianski -dziś rozkopią, jutro woda pozalewa i znowu nic nie widać i od nowa to samo grzebanie w błocie, miasto bogate to terminy się przesuwa, co tydzień nowy aneks a kasa płynie. tak slamazarnych prac przy jednoczesnym pozbawieniu miasta w 40% komunikacji tramwajowej historia tego miasta nie pamięta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WINCENTY(2012-12-06)
 • tradycja zobowiązuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-12-06)
Reklama