UWAGA!

Kampania zadrzewiania w pow. elbląskim

Do końca bieżącego roku zasadzonych będzie 18 tyś. sztuk drzewek i 13 tyś. sztuk krzewów, informował Dziennik Bałtycki z 30 kwietnia 1962 r.

W całym kraju rozpoczęła się kampania zadrzewiania, która trwać będzie aż do końca 1965 r.
      W powiecie elbląskim powołano powiatową Komisję Zadrzewiania, która czuwać będzie nad realizacją planu. We wsiach przewidzianych do kompleksowego zadrzewiania powstały komitety, które będą kierować ta akcją. W roku 1962 na terenie powiatu elbląskiego zalesionych będzie 68 ha w nadleśnictwie Elbląg, 120 ha w nadleśnictwie Kadyny, 60 ha gruntów w indywidualnej gospodarce chłopskiej oraz 35 ha gruntów przekazanych przez PFZ gromadzkim radom narodowym. Część prac zadrzewionych wykonana będzie w czynie społecznym.
      Do końca bieżącego roku zasadzonym będzie 18 tyś. sztuk drzewek i 13 tyś. sztuk krzewów. Niezależnie od tego, w ramach funduszów przeznaczonych na popieranie czynów społecznych, zakupionych będzie 8 tyś. sztuk drzewek i 10 tyś. sztuk krzewów. Plan zadrzewień obejmuje szereg miejscowości, m. in. wsie: Wikrowo, Nowakowo, wydzielone tereny w Suchaczu, park w Tolkmicku oraz place przy niektórych szkołach w powiecie. Akcja zadrzewiania kontynuowana będzie we wsiach Stalewo i Nowe Batorowo, wytypowanych w roku ubiegłym do konkursu wojewódzkiego.
     Ponadto, w ramach kontraktacji, w powiecie zawarto umowy na zasadzie 6 tyś. sztuk topoli.
     Aby zapewnić sprawny przebieg Kampanii Powiatowa Komisja Zadrzewiania w Elblągu zobowiązała prezydia GRN do ścisłej współpracy z leśniczymi obwodowymi, a administrację lasów państwowych do udzielania Fachowych porad chłopom. Zwrócono się też do Inspektoratu Szkolnego w Elblągu o pomoc przy sadzeniu drzewek i krzewów na gruntach gromadzkich.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama