UWAGA!

Karygodna lekkomyślność

Niecierpliwa młodzież daje koncert popisów lekkoatletycznych, przeskakują szlabany kolejowe przy ul. Lotniczej, informował Głos Elbląga z 18 września 1963 r.

Mimo narastającej z każdym dniem w Elblągu liczby wypadków, wielu ludzi nadal w bezmyślny sposób lekceważy swoje życie. Przy ul. Lotniczej w Elblągu znajduje się strzeżony, ale chyba tylko z nazwy, gdyż jak wynika z codziennych obserwacji, większość mieszkańców tej dzielnicy nie przejmuje się zbytnio przepisami. Szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych ruch na torach mimo opuszczonych szablonów, jest duży. Niecierpliwa młodzież daje koncert popisów lekkoatletycznych, przeskakują szlabany a osoby tzw. stateczniejsze, a nawet matki z małymi dziećmi na ręku uprawiają bieg na przełaj często nie zwracając uwagi na gwizd nadjeżdżającego pociągu.
     Z uwagi na bezpieczeństwo, szczególnie młodzieży, czas najwyższy, aby sprawą przywrócenia porządku na torach zajęła się milicja kolejowa. Być może, kary administracyjne nauczyłyby niektórych mieszkańców lekkomyślnych „dzielnicy za torami” przestrzegania obowiązujących przepisów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama