UWAGA!

Kłopoty kina „Budowlani”

Sala widowiskowa kina „Budowlani” posiada 221 miejsc, odbyło się na niej 135 seansów, na których było prawie 25.500 widzów, informował Dziennik Bałtycki z 11 kwietnia 1962 r.

Po generalnej przebudowie wnętrz kina „Budowlani” w Elblągu, już pierwsze miesiące wykazały, że placówka ta spełnia poważną, rolę kulturalną w północnej dzielnicy miasta. Sala widowiskowa posiada 221 miejsc. Od 10 lutego br. do dnia 10 bm. odbyło się 135 seansów, na których było prawie 25.500 widzów, a więc sala zapełniona jest codziennie średnio w 83 %.
     Ekran i aparatura dostosowane są do wyświetlania filmów panoramicznych, ale Rada Zakładowa PBT nie może uzyskać koniecznych tu specjalnych przystawek. Bez pomocy Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Budowlanych w Warszawie który ofiarował aparaturę, sprawy tej nie da się rozwiązać. Stąd też i apel pod tym adresem.
     Druga sprawa – to kronika. W dalszym ciągu przysyłane są odcinki zupełnie zdezaktualizowane, mimo wyraźnego stwierdzenia dyrektora Centrali Wynajmu Filmów w Bydgoszczy, że kierownictwo kina powinno odmawiać przyjęcia zdezaktualizowanych taśm. Łatwo nie przyjąć, ale co w to miejsce dać? Sprawę musi rozwiązać sama CWF.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama