UWAGA!

Konkurs na rzeźbę śniegową

 
Elbląg, Konkurs na rzeźbę śniegową

 Oddział PTTK w Elblągu wystąpił z inicjatywą zorganizowania konkursu na najpiękniejszą rzeźbę ze śniegu. Pomoc w przeprowadzeniu konkursu zadeklarowały - EKKFiT, Wydział Oświaty Prez. MRN oraz redakcja "Głosu Elbląga" - czytamy w Głosie Elbląga z 24 grudnia 1965 roku.

Celem konkursu jest spolaryzowanie turystyki zimowej oraz terenów przyszłego ośrodka turystyki i sportów zimowych w Elblągu, położonego u wylotu ul. Podchorążych, na Wzgórzu Chrobrego. W imprezie - która odbędzie się 16 stycznia może uczestniczyć młodzież szkół podstawowych i średnich, indywidualnie lub zespołowo, która w terminie do 9 stycznie 1966 roku prześle zgłoszenie uczestnictwa.
       Warunki konkursu przewidują, że rzeźba musi być wykonana ze śniegu, posiadać wysokość nie mniejszą niż 1 metr. Dopuszcza się możliwość dekorowania rzeźb, a więc zaopatrywanie ich w rekwizyty, kolory itd. Tematyka rzeźby - dowolna. Komitet organizacyjny powoła jury konkursu, które wytypuje trzy najlepsze rzeźby do nagród. Warto dodać, że równocześnie z konkursem "rzeźbiarskim" odbędzie się konkurs na najdłuższy zjazd narciarski oraz saneczkowy ze Wzgórza Chrobrego. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak np. brak śniegu, impreza przełożona zostanie na następną, śniegową niedzielę.
(jk)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama