UWAGA!

Królestwo w pączku

Bal maskowy, urządzony przez Technikum Budowy Maszyn w Elblągu, a na który zaproszono również młodzież z Technikum Rachunkowości, sprawiał istotne wrażenie, jakby był wyczarowany z bajki, informował Dziennik Bałtycki z 9 lutego 1957 r.


     Owszem. Są takie królestwa i są pączki z podobnie cennym nadzieniem. Naturalnie w bajce. Lecz bajki (zwłaszcza w karnawale) stają się niejednokrotnie najzupełniej realną rzeczywistością.
     Tak było też i w tym wypadku.
     Bal maskowy, urządzony przez Technikum Budowy Maszyn w Elblągu, a na który zaproszono również młodzież z Technikum Rachunkowości, sprawiał istotne wrażenie, jakby był wyczarowany z bajki.
     Piękna dekoracja Sali, śliczne kostiumy i ów – zaakcentowany w tytule – walc pączków, w trakcie którego najbardziej szczęśliwa para wylosowała właśnie… królestwo ( a jakże: z koronacją i tronem!), komisja zaś wybrała pięć innych, najbardziej pomysłowo ubranych par – wszystko to złożyło się na całość, z jakiej naprawdę dumni mogą być organizatorzy.
     I jeszcze jedno: nie zawiedli również uczestnicy tej malowniczej i wyjątkowo miłej zabawy. Młodzież – swym wzorowym zachowaniem i umiejętnością stworzenia serdecznej, koleżeńskiej atmosfery – potwierdziła znany zresztą skądinąd fakt, iż metody wychowawcze, stosowane przez dobrą szkołę w odniesieniu do swych uczniów i uczennic, wcale nie muszą być twarde, surowe i nad miarę rygorystyczne, aby efekty końcowe tego sukcesu mogły zaskoczyć najbardziej ponurych pesymistów, nie wierzących w żadne tam „bajki”.
     A przecież… Życie nie jest bajką – to prawda. Ale bajka może doskonale stać się życiem.
     Przekonaliśmy się o tym w pewien karnawałowy, barwny wieczór na Sali TBM w Elblągu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama