UWAGA!

Kursy języka rosyjskiego

Najlepiej zorganizowane są kursy języka rosyjskiego dla pracowników Prezydium MRN, w elewatorach zbożowych i w straży pożarnej, informował Dziennik Bałtycki z 6 grudnia 1951 r.

W Elblągu i powiecie można zauważyć duże zainteresowanie nauką języka rosyjskiego. W obecnej chwili około 600 osób na 33 kursach uczy się języka rosyjskiego.
     Na kursach tych można zauważyć duże postępy, gdyż wykładowcy rekrutują się z sił rutynowanych i skierowani są przez Wydział Oświaty Prezydium MRN. Najlepiej zorganizowane są kursy dla pracowników Prezydium MRN, w elewatorach zbożowych i w straży pożarnej.
     Najgorzej natomiast w Powszechnej Spółdzielni Spożywców, gdzie zgłosiło się na naukę zaledwie 23 osoby, a uczęszcza tylko 8 osób.
     W powiecie organizacją kursów zajęła się Liga Kobiet i Związek Samopomocy Chłopskiej. Na kursach w gromadach Zwierzno, Pomorska Wieś, Łęcze, Żurawiec, Nowakowo i Jegłownik uczy się około 100 osób. Liga Kobiet na kursach w Nowakowie, Gronowie Górnym, Krynicy Morskiej i zespole Janów szkoli ponad 100 osób.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama