UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mleko - tylko pić

Jak co roku o tej porze, tak i tym razem uzyskaliśmy z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Elblągu informacje, w sprawie zaopatrzenia w mleko i przetwory mleczne na okres lata m. in. chodziło także o Krynicę Morską - perłę elbląskiego powiatu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 28 czerwca 1962 roku.

A więc - nic nie wskazuje, by miastu zabrakło zwykłej dziennej porcji, czyli 18 tys. litrów mleka, 800 kg masła i 800 kg twarogu. Podobnie jest z Krynica Morską, której zagwarantowano odrębną pulę.
       Dziwy natomiast dzieją się z kefirem, jest go za dużo. Dzienne zapotrzebowanie PSS, MHD i EZG waha się w granicach 50 litrów, gdy tymczasem OSM może wyprodukować nawet 400 litrów dziennie.
       Od połowy czerwca ruszyła produkcja jogurtu. Na razie, w granicach do 50 litrów. Zwiększenie ilości uwarunkowane jest od przygotowania specjalnej komory o ustalonej temperaturze wnętrza. W początkach lipca i z tym powinno być po kłopocie. Oba jednak napoje - a więc kefir i jogurt wymagają wprowadzenia na rynek. Odbiorcy nie są do nich przyzwyczajeni i dystrybutorzy powinni pomyśleć o reklamie.
       Problemem natomiast wciąż nie rozwiązanym, jest dostawa mleka do domów. OSM wypuszcza codziennie 6 tys. butelek i może tę ilość nawet podwoić. Rzecz jasna - taka konieczność zaistniałaby dopiero, po wprowadzeniu dostaw do domów. Na ten temat stale się mówi, ale jak dotąd, nic z tego nie wychodzi. Apelujemy dlatego do Wydziału Przemysłu Prezydium MRN w Elblągu, aby zajął bardzie stanowcze stanowisko w tej sprawie.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama