UWAGA!

Na dworcu PKP potrzebny jest informator

PKP w Elblągu pomyślałoby o swoich pasażerach i uruchomiły w sezonie okienko, w którym licznie przybywający do naszego miasta podróżni, mogliby zasięgnąć wyczerpujących informacji, informował Głos Elbląga z 5 sierpnia 1963 r.

Licznie przybywający w okresie letnim turyści, skarżą się na brak informatora na dworcu głównym PKP w Elblągu.
     Przyjezdni z innych terenów, często nie znający Elbląga, na próżno starają się zasięgnąć informacji np. w sprawie dogodnego połączenia pociągów itp. Jeśli natomiast zwrócą się do kasy z prośbą o uzyskanie informacji, najczęściej słyszą odpowiedź – „tu nie informacja”, natomiast dyżurny ruchu, który zresztą stara się informować wszystkich zwracających się do niego pasażerów, nie zawsze dysponuje czasem, by udzielać wyczerpujących i licznych informacji.
     W Elblągu czynny jest „Orbis” udzielający tego rodzaju informacji, ale należy pamiętać, że wielu pasażerów przyjeżdża po południu, wieczorem, a także w późnych godzinach nocnych w porze kiedy placówka „Orbisu” już jest nieczynna.
     Dlatego należałoby, aby PKP w Elblągu pomyślałoby o swoich pasażerach i uruchomiły w sezonie okienko, w którym licznie przybywający do naszego miasta podróżni, mogliby zasięgnąć wyczerpujących informacji.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Informacja na PKP, jak i zresztą na PKS to śmiechy. Kompletnie nie znają rozkładów ani połączeń. Jak pytałem gościa o jak najszybsze nocne połączenie do Gorzowa, to się pogubił mówiąc że nie ma w ogóle i wreszcie musiałem mu sam powiedzieć o połączeniu którym jechałem tydzień wcześniej. Zmarszczył się.
  • ..i do dzisiaj sie nie zmienilo.. na dodatek dziady usunely ze swojej strony cennik biletow... i jeszcze jakies tam info..ale juz nie pamietam
  • Dzwonię na informację PKSu, pytam sie o autobus dop pewnej meijscowości , dostaje zapewnienie od pani, że jeździ w niedzielę, po czym okazuje się juz na dworcu, że w niedzielę jednak nie jeździ. OTO JEST INFORMACJA PKSu. A TA BABĘ TO ZWONIC POWINNI!!!
Reklama