UWAGA!

Nie przewidzieli zimy

Trudno wymagać, by w lodowatej temperaturze nieopalonego sklepu sprzedawczyni stała za ladą bez palta, z obnażonymi dłońmi i może jeszcze z uśmiechem na twarzy, informował Dziennik Bałtycki z 15 grudnia 1955 r.

Gdy wchodzimy do sklepu spożywczego we wsi Łęcze, uderza nas niezręczność, z jaką kierowniczka obsługuje klientów. Po chwili wszystko staje się jasne. No tak, w kożuchu i rękawicach trudno robić to zgrabnie (nie mówiąc już o higienie).
     Ale trudno też wymagać, by w lodowatej temperaturze nieopalonego sklepu sprzedawczyni stała za ladą bez palta, z obnażonymi dłońmi i może jeszcze z uśmiechem na twarzy.
     Dowiadujemy się, że w Pruchniku i Kamienicy kierownicy sklepów marzną podobnie, co nie zdziwi nikogo, gdy zdradzimy, że i te sklepy są filiami gminnej spółdzielni w Tolkmicku, której zarząd – jak widać – nie przypuszcza, że zima jest już w pełni także poza Tolkmickiem i nie dostarczył podlegającym mu punktom handlowym opału.
     Co prawda tolkmickiemu GS-owi przypominają o tym od czasu do czasu kierownicy wymienionych placówek, lecz na razie bezskutecznie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama