UWAGA!

Nowy park w Elblągu

Elbląg otrzyma wkrótce jeszcze jeden piękny park i to w dzielnicy, która w porównaniu z innymi częściami miasta była uboga w zieleń, informował Głos Elbląga z 29 sierpnia 1963 r.

W ub. roku rozpoczęto w Elblągu przygotowanie terenu przy ul. Robotniczej pod nowy park. Wiele godzin przepracowali tu społecznie pracownicy elbląskiej elektrowni.
     Obecnie, dalsze prace wykonywane są już na zlecenie władz miejskich przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, które przystąpiły do wytyczania alejek i sadzenia drzew i krzewów.
     Tak więc Elbląg otrzyma wkrótce jeszcze jeden piękny park i to w dzielnicy, która w porównaniu z innymi częściami miasta była uboga w zieleń.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Hm.............Robotnicza - więc gdzie jest ten park????????????
  • Park na Robotniczej - to tak na moje oko Teatralną w dół
  • PortEl zrobi konkurs - zgadnijcie o jaki park chodzi :) pewnie do końca to oni sami nie wiedzą, który to park. W ogole po co oni takie rzeczy opisują z przed 40 lat? Tylko pewnie po to zeby miec jak najwiecej informacji w aktualnosciach - bez sensu
  • To park pomiędzy ul. Stoczniową a ul. Dolną. Jest tam między innymi dawny kościół, w ktorym przez jakis czas był ośrodek kulturalny (chyba spółdzielczy), a teraz kościół upomniał sie o swoje mienie i tam prowadzi zdaje sie jakąś działalność edukacyjną.
Reklama