UWAGA!

O aktywniejszy udział załóg robotniczych w odgruzowaniu Elbląga

Wtorek, 3 lipca 1951 r. Głos Wybrzeża nr 181

Kilka miesięcy temu na zebraniu przedstawicieli urzędów, instytucji i przedsiębiorstw w Elblągu zapadła uchwała w sprawie udziału społeczeństwa elbląskiego w akcji odgruzowania i zagospodarowania miasta. Zakłady produkcyjne i instytucje zobowiązały się wziąć gremialny udział w tej akcji.
     Analiza pracy społecznej na tym odcinku wykazuje jednak, że tylko nieliczne zakłady wywiązały się z podjętych zobowiązań. Plan swój wykonali jedynie pracownicy Łaźni Miejskiej oraz grupa ob. Tumanowicza z Miejskiego Przedsiębiorstwa Remontowo - Budowlanego. Pozostała załoga MPRB wykonała swoje zobowiązanie zaledwie w 50 proc.
     Stosunkowo słaby dotąd udział w akcji społecznego odgruzowywania miast wzięli m. in. Pracownicy MPGK, Fabryki Wyrobów Metalowych, Zakładów Sprzętu Transportowego, PZGS i in.
     Mimo podjętych uchwał i zobowiązań akcja odgruzowywania miasta nie znalazła należytego zrozumienia ze strony większości dyrekcji i rad zakładowych dużych zakładów pracy. Dotychczas nie brały w niej udziału Zakłady Mechaniczne im. Gen. Świerczewskiego, Elbląskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego, Zarząd Budowlany nr 6, Przemontownia i in. Przemysł torfowy, mimo podjętego zobowiązania odgruzowania terenu przy szkole nr 10 przy ul. Huzarskiej, wykonał tylko znikomą ilość zaplanowanych prac.
     Wskutek opieszałości i nie wywiązania się z podjętych zobowiązań przez duże zakłady pracy, nakreślony plan społecznego odgruzowania miasta nie został w drugim kwartale wykonany.
     Rady zakładowe powinny wykazać więcej zrozumienia dla akcji odgruzowywania Elbląga i zmobilizować swoje załogi do wykonania powziętych zobowiązań.
     Prezydium MRN czyni ze swej strony starania o ułatwienie załogom realizacji ich zobowiązań. W tym celu wyznaczono ono każdej grupie odpowiednie odcinki pracy i zapewniło pomoc instrukcyjną i techniczną.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama