UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O elbląskich wykopkach można różnie

Rozkopane ulice są tradycyjnym tematem satyry prasowej. Tym niemniej o elbląskich wykopach trzeba inaczej - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 15 czerwca 1962 roku.

Ilość prowadzonych w tym roku robót świadczy jak poważne kredyty uruchomiła uchwała KERM o rozwoju Elbląga jak i poważne obejmuje ona inwestycje. Dlatego też elblążanie z cierpliwością znoszą wykopki, bo przecież w tym roku oznaczają one między innymi budowę dużego odcinka kolektora, budowę 15 km kabla oświetleniowego i wreszcie budowę podłączy w rejonie ul. Teatralnej, Traugutta i Słonecznej.
       Nie o to więc chodzi czy są wykopki - chodzi o kondycję robót i zamykanie ulic i przejść, na ściśle określony czas. Tymczasem z tym nie jest dobrze. Miejska Służba Drogowa, jako jednostka wydająca zezwolenie na rozkopy, musiała w tym roku wymierzyć Poznańskiemu Przedsiębiorstwu Robót Inżynieryjnych karę konwencjonalną w wysokości 150 tysięcy złotych, za przeterminowanie rozkopów Al. Tysiąclecia i Grunwaldzkiej. Zresztą w dalszym ciągu odcinek ul. Grunwaldzkiej nie jest uporządkowany.
       Dalsze kary, choć na razie drobne, wymierzono 6 przedsiębiorstwom elbląskim. Metoda słuszna, kopać trzeba, ale niech to wszyscy wykonawcy czynią na jednej ulicy jednocześnie w ściśle ustalonych terminach. Wymierzone obecnie kary powinny stać się alarmowym dzwonkiem.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Historia się powtarza.
  • ho ho to za Nowowiejską osiedle mieszkaniowe można by postawić
  • ciekawi mnie jaką kare zapłacą firmy do miasta za niedotrzymanie terminów oddania mostów oraz ile zapłacą firmy za rozbabrane ulice 12 lutegu i inne. ul malborska rozbabrana już polowe roku i końca nie widać -nie można dojechać do garaży. skrzydlata podobnie rozbabrana może ktoś poda z władz terminy zakończenia rozbabranych ulic na zatorzu i pozostałych. obserwuje codziennie postępy prac -tępo ślimacze.
Reklama