UWAGA!

Obfitość węgorza na Zalewie Wiślanym

Czwartek, 16 sierpnia 1951r. Dziennik Bałtycki nr 219

Rybacy Spółdzielni Pracy Rybołówstwa Morskiego "Mierzeja", łowią obecnie węgorza, zwłaszcza w zachodniej części Zalewu Wiślanego.
      Starzy rybacy twierdzą, że już dawno nie było węgorza w takiej obfitości. Niepomyślne warunki atmosferyczne, ( częste sztormy na morzu, - 23 dni) - a na Zalewie silne i porywiste wiatry północne lub pół. - wschodnie) nie pozwalają jednak rybakom na wykorzystanie w pełni bogactwa morza.
      Z tych powodów Spółdzielnia " Mierzeja' w lipcu br. Nie przeprowadziła wcale połowów morskich i wykonała lipcowego planu. Mimo to niektóre załogi wykonały plan, a nawet go przekroczyły, jak np. Stefana Iwanickiego z Suchacza, który wykonał plan lipcowy w 137 proc. oraz załoga Józefa Pękały z Kątów Rybackich ( 123 proc. planu). Te dwie przodujące w spółdzielni " Mierzeja " załogi od początku roku rywalizują za sobą w szlachetnym współzawodnictwie o tytuł pierwszej spółdzielczej załogi na Zalewie. Trzecim współzawodnikiem był Michał Krasny z Krynicy Morskiej, który w lipcu odpadł od czołówki, gdyż wskutek sztormów nie mógł prowadzić połowów morskich. Michał Krasny nie zrezygnował jednak z czołowej pozycji w współzawodnictwie i zapowiada, że w B. M. Nadrobi swe zaległości.
      W drugiej połowie B. M. Zapowiada się zwiększenie połowów zarówno na Zalewie jak i na morzu. Obecnie już rozpoczęły się polowy węgorza i sandacza. Połowy flądry rozpoczną się dopiero we wrześniu. Należy spodziewać się, że rybacy " Mierzei "w sierpniu wyrównają niedobory w wykonaniu planu lipcowego, a plan sierpniowy zrealizują z nadwyżką.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • fajnie że zamieściłeś ten artykuł Olo. obfitość węgorza wynikała stąd że w 1945 niemcy uciekali przez zalew i wielu z nich sie potopiło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiadomo kto(2001-08-16)
 • ...a dzisiaj wiadomo kto zje wiadomo co, czyli ziemiaki rosnące w glebie, gdzie poległ żołnierz radziecki. Fajnie jest pobredzić nie? A z drugiej strony autor artykułu zapomniał dopisać o wspaniałej rywalizacji i wręcz stachanowskiej wydajności rybaków z Piasków w .... tworzeniu syfu. Brawo panowie rybacy, te masy zdechłych niewymiarowych rybek w wodzie, na plaży, szkło w piasku, śmieci, smród w otoczeniu portu (na plaży) skutecznie odstrasza turystów. Widać po tym jak szanujecie swoją i innych pracę, jaki macie stosunek do własnego życia (tacy burdelarze szybko kończą w morzu). Jak nie wiecie o czym mowa wybierzcie się do Kątów, Krynicy lub Stegny i porównajcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gaduła(2001-08-16)
Reklama