UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odgruzowywanie i podniesienie estetyki miasta treścią zobowiązań 1-majowych społeczeństwa Elbląga

Czwartek 5 kwietnia 1951 r. Głos Wybrzeża nr 92

Na konferencji przedstawicieli partii, instytucji, urzędów, komitetów blokowych i organizacji masowych, odbytej w Prezydium MRN podjąto zobowiązania dla uczczenia święta pracy. Zobowiązania dotyczą podniesienia estetyki oraz odgruzowanie miasta. Zobowiązania przewidują urządzenie w mieście w roku bieżęcym terenów zielonych, przede wszystkim w parku Traugutta. W tym celu przeprowadzi się społeczną akcję odgruzowywania, wybuduje się nawierzchnie ścieżek. Przy zbiegu ulic Świętojańskiej, Bielańskiej i 1-Maja na odgruzowanym placu powstanie skwer. Poszerzeniu ulegnie połączenie ulic Pocztowej z ul. 3-Maja oraz wykończona zostanie Aleja gen. Świerczewskiego. W ramach akcji odgruzowywania usunie się około 100 tys. ton gruzu oraz około 10 tys. ton złomu. Złom otrzyma do dyspozycji Komitet Odbudowy Elbląga. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży złomu częściowo pokrywać się będzie koszty transportu. W akcji odgruzowywania miasta weżmie udział całe społeczeństwo Elbląga. Przedsiębiorstwa i zakłady pracy wykorzystają własne środki transportowe. Przedstawiciele zakładów i instytucji zobowiązali się, że w ciągu sezonu każdy pracownik usunie 6 m3 gruzu. Ponadto zakłady pracy i komitety blokowe dopilnują usunięcie gruzu, złomu, odpadków użytkowych i śmieci na terenie własnych posesji. Ustalą one punkty składowania odpadków użytkowych oraz spalania lub zakopywania śmieci. Do 20 bm. uporządkowane zostaną otoczenia posesji, oczyszczone strychy i piwnice. Kolumny sanitarne będą kontrolowały wykonanie tych zaleceń. Zakłady pracy powinny w tym terminie uporządkować tereny, otaczające własne budynki usunąć z placów gruz i śmiecie, założyć klomby i zadrzewić je. Pomocą i radą w tej pracy służyć będzie Przedsiębiorstwo Miejskich Plantacji i Zdobnictwa. Wiele instytucji podjęło już we własnym zakresie zobowiązania w sprawie odgruzowywania. Będą one koordynowane przez czynniki miejskie. Mobilizacja wszystkich mieszkańców Elbląga zapewni realne osiągnięcia, zmieni wygląd wielu dzielnic Elbląga dotąd zaniedbanych i przyczyni się do podniesienia estetyki miasta.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama