UWAGA!

Otwarcie nowego kina związkowego

Po dłuższej przerwie spowodowanej remontem i przeróbkami, sala imprezowa „Zamechu” przy ul. Fabrycznej, wkrótce otworzy swoje podwoje dla społeczeństwa miasta Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 8 kwietnia 1958 r.

Przeprowadzono tam zmiany adaptacyjne i przygotowanie sali do celów kinowych, predestynują ją do najbardziej wzorowo urządzonych kin związkowych na terenie Wybrzeża.
     Dla zobrazowania wyglądu sali przytoczymy kilka zasadniczych zmian, które zostały tu dokonane. A więc sala kinowa o doskonałej akustyce, posiada amfiteatralną podłogę o pochyłości 8 cm na jeden metr. Pomieści ona łącznie z balkonem i nowobudowaną lożą około 850 widzów. Widoczność z każdego miejsca jest doskonała. Ekran plastikowy – o wymiarach 6 na 4,5 metra, Ogrzewanie (tzw. nawiewne) odbywa się za pomocą przepływu ciepłego powietrza specjalnymi kanałami zainstalowanymi w podłodze i suficie.
     Szczególną uwagę zwrócono na estetyczne urządzenie poczekalni. Jest ona dostatecznie ogrzana, otrzymała piękne malowidła, lustra i kwiaty. Niezależnie od potrzeb kinowych, sala będzie wyposażona we wszelkie urządzenia potrzebne do występów teatralnych. Zainstalowane będą również nowe reflektory sceniczne, scena posiada komplet kotar pluszowych i nową kurtynę oraz potrzebne wyciągi do zmiany dekoracji. Chwilowo używane będą krzesła stare, ale wkrótce sala otrzyma komplet krzeseł kinowych.
     Cała sala jak również kabina filmowa posiada pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe i pod każdym względem zachowane są przepisy gwarantujące bezpieczeństwo i porządek. Niedawno odbył się komisyjny odbiór sali wraz z jej urządzeniami, a 12 bm. nastąpi oficjalne otwarcie kina związkowego. Wyświetlony będzie doskonały film.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama