UWAGA!

Perspektywy rozwoju elbląskiej turystyki

W domach wypoczynkowych PTTK w Elblągu i Krynicy Morskiej oddział udzielił w zaokrągleniu 50 tysięcy noclegów, informował Dziennik Bałtycki z 24 listopada 1963 r.

W dziedzinie rozwoju elbląskiej placówki PTTK zaznaczył się w ostatnim 5-leciu gwałtowny skok rozwojowy i to zarówno w dziedzinie obsługi ruchu turystycznego, jak też i krzewienia różnych form turystyki kwalifikowanej. Oddział PTTK w Elblągu wysłał w tym roku 56 wycieczek z 3.100 uczestnikami, a gościł u siebie 310 wycieczek w których wzięło udział 15.350 osób. Dodajemy do tego, że w DW Krynica Morska zorganizowano 13 turnusów wczasowych dla 423 osób i turnus „węgierski” dla 42 turystów. W domach wypoczynkowych PTTK w Elblągu i Krynicy Morskiej oddział udzielił w zaokrągleniu 50 tysięcy noclegów.
     Obraz nasz nie byłby pełny bez danych dotyczących turystyki kwalifikowanej. Klub pieszy „Delta” zorganizował 13 wycieczek lokalnych i wziął udział w 8 imprezach, grupując razem 570 uczestników. Klub Wodny „Drużno” zorganizował ogółem 21 imprez turystycznych dla 346 uczestników, a klub motorowy „Kometa”, grupujący 300 członków również zorganizował 21 imprez, w których wzięło udział 1.500 osób, wliczając w to również i nie stowarzyszonych.
     Dalszy rozwój oddziału PTTK jest zagwarantowany. Niemniej obecne sukcesy, stwarzają zaledwie podstawy do umasowienia turystyki miejscowej, co – w dużym stopniu zależeć będzie od uaktywnienia i umasowienia kół PTTK. Elbląski oddział PTTK posiada obecnie tylko 22 koła które grupują 1320 członków. Opinia aktywu PTTK jest zgodna: w Elblągu mogłoby być 35 aktywnych kół grupujących co najmniej 4000 członków. Daleka jest jeszcze droga do tego celu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tiaaa, droga daleka... Tak to się w naszym kraju porobiło, że dużo można by tu... (jeśli ktoś ma ochotę, niech rzuci okiem na forum pttk.pl). Ciekawe, co mogą powiedzieć ludzie pamiętające tamte czasy...
Reklama