UWAGA!

Po raz pierwszy w terenie

Chodzi tu o inicjatywę Aeroklubu elbląskiego, który ostatnio "wystąpili"po raz pierwszy w swej historii na terenie to znaczy poza swoją stałą siedzibą. Aeroklub mianowicie urządził w Braniewie pokazy w tzw. terenie przygodnym, a więc jedynie zbliżonym do wymagań, jakie stawia się przeciętnemu lądowisku czy lotnisku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 września 1962 roku.

Powodzenie było ogromne, jeżeli zważyć, że przybyło i pokazy podziwiało około 5 tys. widzów. Bezspornie wielki był wkład komitetu organizacyjnego pokazu, jakkolwiek dawał się odczuć brak radiofonizacji. W programie widzowie obejrzeli przeloty szykiem z flagami , dwóch samolotów, loty "szybowców wyrzucanych" przez wyciągarki, były naturalnie akrobacje szybowcowe i samolotowe, również samoloty strącały baloniki. No i wielka "frajda", jaka spotkała niektórych widzów: komu zdarzył los - wygrywał na loterii loty samolotem lub szybowcem, były także - w postaci nagród - modele redukcyjne samolotów. To była dobra robota, bo pokazy spełniły swój cel i zapoznały miejscową ludność, głównie młodzież z pięknem zawodu lotnika.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • w tych wspaniałych pokazach jako pilot szybowcowy/instruktor/ wystąpił mój wspaniały kolega pilot odrzutowców SP Zygmunt Chyła, zwolniony do cywila za ucieczkę pilotów na Borcholm. Zginął w wypadku samolotowym wraz z dwoma kolegami w pobliży Krynicy Morskiej. Samolot się zapalił w powietrzu -Wg poczty tz cichej zostali ostrzelani na granicy przez Rosjan skutkiem czego samolot się zapalił. Prawda jak do tej pory jest nie znana. Wyszkolił dziesiątki pilotów samolotowych jak i szybowcowych. Pamięta o nim tylko stare pokolenie.
  • Szukam ludzi, którzy znali Zygmunta Chyła.
Reklama