UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poważny rozwój działalności TPPR w Elblągu i powiecie

Czwartek, 12 lipca Głos Wybrzeża nr 189

Ostatni powiatowy zjazd Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Radzieckiej w Elblągu poświęcony był podsumowaniu działalności Towarzystwa za okres roczny. O tempie rozwoju TPPR najlepiej świadczy czterokrotny prawie wzrost stanu jego członków. Wynosi on obecnie ponad 17.500 osób, w tym poważna część robotników.
     Jak wynikło ze sprawozdania przewodniczącego oddziału ob. Maszewskiego działalność TPPR to na odcinku elbląskim zharmonizowana była z pracą Komitetu Obrońców Pokoju. W zbieraniu podpisów pod apelem sztokholmskim, darów dla dzieci koreańskich i podpisów pod kartą plebiscytu pokoju uczestniczył cały aktyw TPPR. Szczególnie zasługi w tych akcjach posiadają ob. Dzwonnik delegat na II Kongres Obrońców Pokoju, Łukowski, Borowski, Posch, Baranowski i inni.
     Szerokiej rozbudowie uległa w ciągu ostatniego roku działalność elbląskiego TPPR na odcinku kulturalno - oświatowym, propagandowym i organizacyjnym.
     Rozbudowa sieci świetlic, stworzenie 32 bibliotek, zorganizowanie 17 kursów języka rosyjskiego, 7 koncertów, 117 akademii, 21 seansów filmowych, przedstawień teatralnych dla przodowników pracy i 4 imprez sportowych - oto bilans rocznej działalności oddziału TPPR w Elblągu.
     Specjalną uwagę poświęcono akcji odczytowej. W ciągu roku zorganizowano ponad 1000 odczytów, których wysłuchało około 90 tyś. osób. Odczyty były niejednokrotnie ilustrowane przeźroczami. Dużym zainteresowaniem robotników cieszyły się odczyty poświęcone ruchowi stachanowskiemu.
     W okresie sprawozdawczym zorganizowano w świetlicach i halach fabrycznych 60 kącików przyjaźni, 880 gazetek ściennych oraz wydano 370 fotomontaży do gablotek. W miesiącu przyjaźni zorganizowano 5 stałych wystaw książki radzieckiej oraz 18 stoisk książkowych.
     Niedociągnięciami w pracy propagandowej było niedocenianie prasy.
     Na odcinku organizacyjnym oddział elbląski posiada poważne osiągnięcia dzięki znacznej rozbudowie kół. Na ogólną ilość 206 kół czynnych jest 64 fabrycznych. 61 wiejskich, 27 pracowników umysłowych i 54 młodzieżowych. Ilość kół fabrycznych wzrosła w ciągu roku o blisko 50 proc. Do lepiej pracujących należą koła ESS, Browaru i " Odzieżówki". Rozbudowie sieci kół nie zawsze towarzyszyło jednak pogłębienie stylu ich pracy. Poważne niedociągnięcia występowały m. In. W pracy kół w Zakładach Mechanicznych. Wynikały one głównie ze słabego powiązania z nimi pracy oddziału powiatowego.
     Dzięki staraniom oddziału uzyskano własną siedzibę, odbudowaną i urządzoną społecznym czynem robotników Zakładów Przemysłu Drzewnego, MPRB, Spółdzielni " Stal" i Elbląskiej Spółdzielni Budowlanej. Lokal nie został jednak w pełni wykorzystany, a otwarty w nim klub TPPR nie spełnił dotąd zadania, do jakiego został powołany.
     Na zjeździe dokonano wyboru nowego zarządu oddziału powiatowego TPPR w następującym składzie: ob. inż. Dzwonnik- przewodniczący, tow. Kosński, - Wiceprzewodniczący, tow. Jasewicz- sekretarz oraz ob. Jan Posch, Panek, Olga Laskowska, Józefa Oczesalska, Wiktoria Stawicka- członkowie. (cz.)
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Komu to przeszkadzało? Teraz polskie świnie marzą o wyjezdzie do Rosji! Bo na zachodzie naszych świń nie chcą, nają swoje... wymiarowe w klasie "EURO"!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-07-12)
Reklama