UWAGA!

Projekty osiedla, dróg i bloków...

Do końca września ma być przygotowana dokumentacja techniczna pierwszych bloków nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Mickiewicza, informował Dziennik Bałtycki z 31 maja 1962 r.


      Zespoły projektantów Samodzielnej Pracowni Projektowej w Elblągu wykonuje obecnie szereg poważnych prac projektowych. Wymienimy kilka z nich: na warsztacie jest obecnie projekt wstępny osiedla przy ul. Nowowiejskiej. Powstaje też projekt drogowy. Ulica Nowowiejska od Armii Czerwonej do ul. Traugutta będzie przebudowana i poszerzona. Wzdłuż tego odcinka, w luźnej zabudowie wśród zieleni stanie dziewięć trzypiętrowych budynków mieszkalnych. Budynki te będą bliźniacze, co nie odbije się ujemnie na walorach architektonicznych, a zmniejszy koszta budowy.
      W przyśpieszonym tempie przygotowana jest dokumentacja techniczna bloku mieszkalnego, który stanie przy ul. 12 Lutego oraz zmiana technologii budowy dwóch bloków, które staną między ul. Słoneczną i torami. Budowa tych domów rozpocznie się jeszcze w tym roku.
      W tym roku będzie tez przygotowana dokumentacja techniczna bloku czteropiętrowego przy placu Słowiańskim projektu inż. Zbigniewa Przybylskiego. Budynek ten będzie miał kształt kątownika. Roboty budowlane rozpoczną się tu już w przyszłym roku.
      Do końca września ma też być przygotowana dokumentacja techniczna pierwszych bloków nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Mickiewicza. Rozpocznie się tu w przyszłym roku budowa pierwszych trzech bloków. Staną one na dużym placu przylegającym obecnie do budynku a szkoły.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama