UWAGA!

Przywrócić połączenie z ul. Dębową

W jesieni 1955 r. – zgodnie z planem rozbudowy torów kolejowych – w rejonie ul. Dębowej w Elblągu, zburzono most, łączący ulicę z miastem. W jego miejsce zdecydowano obecnie zbudować… przejście dla pieszych w postaci wysokich schodów, informował Dziennik Bałtycki z 8 marca 1957 r.

Wobec tego mieszkańcy ul. Dębowej będą faktycznie w dalszym ciągu odcięci, gdyż aby dostać się do miasta wozem, samochodem, lub nawet z dziecięcym wózkiem, trzeba będzie jechać okrężną drogą (przez autostradę) nakładając około 6 km drogi.
     Na interwencję Komitetu Blokowego nr 78 Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej pismem nr GKU/518/57 z dnia 18 stycznia 1957 r. odpowiedział odmownie i aby pozbawić „dokuczliwych interwentów” wszelkiej nadziei, nadmienił:
     „…interwencje mieszkańców u władz centralnych ze względu na trudne warunki gospodarcze, wydają się bezcelowe”.
     Należy nadmienić, że przy ul. Dębowej mieszka kilku rolników, którzy dostarczają swe artykuły na miejscowy rynek. Mieszkają tam również pracownicy zakładów przemysłowych, którzy muszą codziennie odstawiać swe dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół. Niemniej ważnym momentem jest sprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego, transport w wypadku zachorowań itp. itp.
     Apelujemy zatem do odpowiednich czynników, a przede wszystkim do Wojewódzkiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w Gdańsku, aby spowodowały jak najszybsze odbudowanie zburzonego mostu.
     Przypominamy, że tzw. troska o człowieka przestała być pustym sloganem, natomiast stała się hasłem, które rzeczywiście obowiązuje.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama