UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Remontowe kłopoty „SYRENY”

Kino posiadać będzie nowe krzesła, ale twarde. Wymiana na krzesła wyściełane nastąpi w III kwartale bieżącego roku, informował Dziennik Bałtycki z 18 marca 1962 r.

Mieszkańcy Elbląga, ze zniecierpliwieniem oczekują otwarcia kina „Syrena”. Jak informuje kierownik kina ob. Maksymilian B., zakończono już wykładanie ścian sali kinowej, obie poczekalnie – parter i piętro – otrzymały dekorację plastyczną. Należy przy tym zwrócić uwagę na solidne wykonanie prac wystrojowych przez Spółdzielnię „Neptun” z Gdyni.
     Istnieją jednak kłopoty. Otóż przedsiębiorstwo „Elkin” nie wykonało do tej pory rampy oświetleniowej sali, akumulatorni, i części robót elektrycznych, co może spowodować opóźnienie w oddaniu kina do użytku. Zaległości ma również Spółdzielnia im. Waryńskiego, która powinna już przystąpić do organizowania bufetu. Ponieważ poczekalnia I piętra będzie miała charakter kawiarniany (ustawionych zostanie około 20 stolików) należałoby już zainstalować ekspres do parzenia kawy.
     Natomiast Spółdzielnia chce wprowadzić sprzedaż piwa, czemu stanowczo sprzeciwia się WZK i władze miejskie.
     Kino posiadać będzie nowe krzesła, ale twarde. Wymiana na krzesła wyściełane nastąpi w III kwartale bieżącego roku. „Syrena” będzie miała szeroki ekran, tzw. „zero”. Elbląskie kino znajdzie się w czołówce kin Wybrzeża, po gdańskim „Leningradzie” i gdyńskiej „Warszawie”.
     Jeśli wszystkie prace zostaną zakończone w przewidzianym terminie to oddanie kina do użytku mieszkańców nastąpi w dniu 25 bm. Jako pierwszy wyświetlany zostanie słynny film amerykański wg. Powieści Lwa Tołstoja pt. „Wojna i pokój”. Opóźnienie robót zwłaszcza przez „Elkin” może spowodować niewyświetlenie tego filmu w Elblągu. Mamy jednak nadzieją, że wszystko pójdzie dobrze i za kilkanaście dni, mieszkańcy Elbląga spotkają się w eleganckim kinie "Syrena”.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama