UWAGA!

Remontowe kłopoty „SYRENY”

Kino posiadać będzie nowe krzesła, ale twarde. Wymiana na krzesła wyściełane nastąpi w III kwartale bieżącego roku, informował Dziennik Bałtycki z 18 marca 1962 r.

Mieszkańcy Elbląga, ze zniecierpliwieniem oczekują otwarcia kina „Syrena”. Jak informuje kierownik kina ob. Maksymilian B., zakończono już wykładanie ścian sali kinowej, obie poczekalnie – parter i piętro – otrzymały dekorację plastyczną. Należy przy tym zwrócić uwagę na solidne wykonanie prac wystrojowych przez Spółdzielnię „Neptun” z Gdyni.
     Istnieją jednak kłopoty. Otóż przedsiębiorstwo „Elkin” nie wykonało do tej pory rampy oświetleniowej sali, akumulatorni, i części robót elektrycznych, co może spowodować opóźnienie w oddaniu kina do użytku. Zaległości ma również Spółdzielnia im. Waryńskiego, która powinna już przystąpić do organizowania bufetu. Ponieważ poczekalnia I piętra będzie miała charakter kawiarniany (ustawionych zostanie około 20 stolików) należałoby już zainstalować ekspres do parzenia kawy.
     Natomiast Spółdzielnia chce wprowadzić sprzedaż piwa, czemu stanowczo sprzeciwia się WZK i władze miejskie.
     Kino posiadać będzie nowe krzesła, ale twarde. Wymiana na krzesła wyściełane nastąpi w III kwartale bieżącego roku. „Syrena” będzie miała szeroki ekran, tzw. „zero”. Elbląskie kino znajdzie się w czołówce kin Wybrzeża, po gdańskim „Leningradzie” i gdyńskiej „Warszawie”.
     Jeśli wszystkie prace zostaną zakończone w przewidzianym terminie to oddanie kina do użytku mieszkańców nastąpi w dniu 25 bm. Jako pierwszy wyświetlany zostanie słynny film amerykański wg. Powieści Lwa Tołstoja pt. „Wojna i pokój”. Opóźnienie robót zwłaszcza przez „Elkin” może spowodować niewyświetlenie tego filmu w Elblągu. Mamy jednak nadzieją, że wszystko pójdzie dobrze i za kilkanaście dni, mieszkańcy Elbląga spotkają się w eleganckim kinie "Syrena”.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama