UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To była udana impreza

Na trasie i na widowni panował idealny porządek, nad utrzymaniem którego czuwała budząca respekt Młodzieżowa Służba Ruchu, informował Dziennik Bałtycki z 10 października 1963 r.

„Czego się Jaś nauczył, Janek będzie umiał” – hołdując tej zasadzie Wydział Komunikacji Prezydium MRN i Inspektorat Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej MO w Elblągu, zorganizował w niedzielę przy współudziale Oddziału PKO i Towarzystwa Trzeźwości Transportowców, zawody rowerowe dla najmłodszych elblążan – entuzjastów dwóch kółek, rekrutujących się z przedszkolaków i uczniów klas pierwszych i drugich.
     Impreza odbywała się pod hasłami miesiąca propagandy motoryzacji miesiąca oszczędności, jako że październik upływa pod tymi hasłami.
     Na starcie do walki, na trasie liczącej dokładnie 99 metrów, stanęło 123 rywali obojga płci. Trasę tę „urozmaiconą” licznymi przeszkodami, należało pokonać nie tylko w najkrótszym czasie, ale także bez punktów karnych.
     Na zwycięzcę czekała nagroda książkowa i miniatura dzielnego zorro, na wszystkich zaś, wykonane społecznie przez spółdzielnię „Wolność” dwubarwne lizaki, podobne do tych, jakich używają milicjanci do regulacji ruchu ulicznego.
     Na trasie i na widowni panował idealny porządek, nad utrzymaniem którego czuwała budząca respekt Młodzieżowa Służba Ruchu.
     Po zaciętej i emocjonującej (szczególnie rodziców) walce, zwycięzcą wśród uczniów został Zbyszek Mauer (szkoła nr 8) przed Ryśkiem Paczkowskim (szk. nr 2) i Wieśkiem Rakiem (szk. nr 9).
     Andrzejek Sałdan – triumfator wśród przedszkolaków, zapytany przez nas jak doszedł do tak wysokiej formy, odpowiedział: „Dzięki legulalnemu tlybowi życia”.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama