UWAGA!

Traktorzyści i pracownicy

Sobota, 21 lipca 1951r. Dziennik Bałtycki nr 198

Klasa robotnicza miasta Elbląga czci Święto Wyzwolenia zwiększonym tempem pracy wykonując liczne zobowiązania produkcyjne. Za robotnikami z miasta nie pozostają w tyle pracownicy PGR, którzy w Czynie Lipcowym przyspieszają pracę w polu.
     W zespole Janów robotnicy rolni podjęli cały szereg zobowiązań i tak:
     Pracownicy gospodarstwa Janów zobowiązali się do dnia 22 lipca zebrać i wymłócić żyto z 18 ha, w gospodarstwie Stagniewo pracownicy zatrudnieni przy pieleniu buraków zobowiązali się wykonać po 120 proc. Normy, traktorzyści Sławiński Jerzy wyorać 42 ha, w czasie 7 dni zamiast w 13 zaplanowanych. Załoga gospodarstwa Bielany zobowiązała się skrócić termin akcji żniwnej o 3 dni.
     Traktorzyści PGR Nowakowo I, opierając się o nowy układ zbiorowy, zobowiązali się wykonać na traktorach "Ursus" w terminie od 15.6 do 15.9. - 40 proc. ponad normę, wzywając jednocześnie do współzawodnictwa traktorzystów z gospodarstwa Batorowo.
     Traktorzysta ob. Kubicki Jan zobowiązał się wykonać ponad 65 proc. na traktorze Farmall II, oraz należycie konserwować traktor, wzywając do współzawodnictwa traktorzystę Jaskulskiego z gosp. Nowakowo II. Pracownicy PGR z zespołów Janów i Nowakowo podjęli 26 zobowiązań grupowych i 14 indywidualnych, w których bierze udział większa część załogi, dokumentując swą walkę o pokój przez szybszą i oszczędniejszą gospodarkę narzędziami pędnymi oraz sprawne przeprowadzenie zbiorów. S. Wierzbicki korespondent
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama